Opłaty za śmieci mocno w górę. Wzrost nawet o 300 procent! [SONDA]

2021-04-14 12:02:15 (ost. akt: 2021-04-14 20:26:02)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Od 1 kwietnia Olsztyn, wzorem kilku innych miast, zmienił zasady naliczania opłat za śmieci. Nowy system miał usprawnić systemu poboru opłat za śmieci, ale może przynieść więcej szkody. Mieszkańcy już alarmują o dużo wyższych rachunkach, które przyjdzie im zapłacić za śmieci. W niektórych przypadkach jest to skok o prawie 300 procent!
Od 1 kwietnia Olsztyn, wzorem kilku innych miast, zmienił zasady naliczania opłat za śmieci. Teraz mieszkańcy płacą za śmieci w zależności od ilości zużytej wody. I teraz każdy ma zapłacić za wywóz odpadów, bo każdy zużywa wodę. Do tej pory było z tym różnie. Według szacunków ratusza nawet ok. 15 tys. osób w Olsztynie nie płaciło za wywóz odpadów.

Nowy system miał usprawnić systemu poboru opłat za śmieci, ale może przynieść więcej szkody. Mieszkańcy już alarmują w mediach społecznościowych o dużo wyższych rachunkach, które przyjdzie im zapłacić za śmieci, a w niektórych przypadkach jest to skok o prawie 300 procent. Co grosze, nowy system może zniszczyć to, co tak długo było budowane w pocie czoła, a więc system segregacji odpadów. Dziś słychać głosy, skoro płacę aż tyle, to w nosie mam segregację odpadów.

A można było temu zapobiec. Konsultacje, spotkania z mieszkańcami, tego zabrakło. Radni sami zdecydowali o zmianie metody, teraz mieszkańcy muszą pić to piwo, które nawarzyli. Wprawdzie nie ma idealnego systemu naliczania opłat za śmieci, każdy ma plusy i minusy, ale tu samorządy mają wybór.
am

Który ze sposobów naliczania opłat za śmieci byłby najbardziej sprawiedliwy?
pokaż wyniki »Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Novelty #3066278 11 maj 2021 23:08

  Złóż wniosek o pożyczkę pod adresem NOVELTY FINANCE (noveltyfinances@gmail.com) z oprocentowaniem 3%. Niezależnie od tego, czy chcesz ożywić swój styl życia, czy też masz nieoczekiwany wydatek, z którym musisz sobie poradzić, pożyczka z NOVELTY FINANCE to opłacalny sposób na realizację tego celu. NOWOŚĆ FINANSE jest elastyczna: możesz pożyczyć do 5 milionów euro (5 000 000,00 euro), z odpowiednimi okresami spłaty od 6 miesięcy do 30 lat. Oferujemy szeroką gamę pożyczek osobistych, biznesowych, mieszkaniowych oraz pożyczek konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności z oprocentowaniem 3%. Co dostałeś:  Natychmiastowy dostęp do środków po zatwierdzeniu  Konkurencyjne stopy procentowe  Elastyczne warunki spłaty  Możliwość szybszej spłaty kredytu (dopłaty obniżają wysokość kredytu)  Łatwe zatwierdzenie, jeśli potrzebujesz dodatkowych funduszy  Twoja pierwsza spłata pożyczki rozpocznie się w sześć miesięcy po zatwierdzeniu. Jak aplikować: Złożenie wniosku o pożyczkę jest szybkie i proste! Firmy lub osoby zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę w Novelty Finance, które potrzebują więcej informacji na temat JAK ZŁOŻYĆ APLIKACJĘ, powinny WYSŁAĆ E-MAIL na adres (noveltyfinances@gmail.com) LUB skontaktować się z Emily Gibbon przez WhatsApp / Telegram pod numerem +447868796107, aby uzyskać więcej informacji i ustne odprawy. .T & C's Zastosuj.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Claudia Klein #3064952 17 kwi 2021 09:38

  Witam i witam w Spotcap Global Financial Services, Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemką i oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Przyznaję, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem.Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i natychmiast się z Tobą skontaktujemy Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach !!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-50) odpowiedz na ten komentarz

 3. MAtt_k #3064712 15 kwi 2021 08:24

  Ja dalej będę segregował śmieci, ale uzależnienie opłaty za śmieci od zużycia wody niezależnie od segregacji nie jest działaniem słusznym. Po co segregowac - w małej kuchni w bloku trzeba znaleźć miejsce na 4 dodatkowe kosze a tak sru wszystko do jednego wora

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz

 4. Olsztynianin #3064632 14 kwi 2021 20:42

  Do zakompleksionej olsztynianki. Widać nie wiesz, więc Ci wyjaśnię. Można racjonalnie gospodarować wodą, mało jej zużywać i być czystym, to że ty nie trzymasz moczu oraz robisz pod siebie olsztynianko i w związku z tym potrzebujesz hektolitrów - nie oznacza że wszyscy mają twój problem. Lepiej przyznaj się też, że w twoim wynajmowanym mieszkanku, w którym nikt nie jest zameldowany teraz będziesz płacić za całą waszą siódemkę według zużycia. Pamiętaj - głównie oszuści, baseniarze i podlewający przydomowe ogródki narzekają - każdy normalny, przeciętny olsztynianin wyjdzie w najgorszym razie na zero. Ps. Przypisywanie każdemu popierającemu zmianę wyliczeń bycie urzędasem ma znamiona paranoi, np. ja mam w czterech literach tę władzę a mimo to jestem za liczeniem wg zużycia, jak 30% głosujących.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-52) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. olsztynianka #3064630 14 kwi 2021 20:30

   Ach, jakie czujne ratuszowe trolle ,Parę minut i parę minusów do mojego poniższego wpisu .No cóż mają przecież płacone.Jeszcze raz napiszę: olsztynianie nie są durniami i na takie bezinteresowne hymny pochwalne uchwały o oplatach śmieciowych się nie nabiorą.Jakkolwiek wszyscy , z którymi rozmawiałam,uznają że podwyżka opłaty jest konieczna, ale ma być sprawiedliwa, czyli od gospodarstwa domowego i ilości domowników

   Ocena komentarza: warty uwagi (32) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (15)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

   Unia Europejska

   VISA MASTER CARD