GKS Cresovia Górowo Iławeckie awansuje do finału

2021-04-13 17:30:00(ost. akt: 2021-04-15 16:03:18)
GKS Cresovia Górowo Iławeckie

GKS Cresovia Górowo Iławeckie

Autor zdjęcia: archiwum GKS Cresovia Górowo Iławeckie

GKS Cresovia Górowo Iławeckie w miniony weekend walczył w Turnieju Półfinałowym w Żyrardowie. Zajmując 2 miejsce dostał się do Turnieju Finałowego o wejście do siatkarskiej II ligi mężczyzn. Z finałowej czwórki awansuje jedna drużyna.
O spotkaniach opowiada zawodnik Marcin Kaszubat. Który razem z Jerzym Tatolem pełni funkcje trenerskie i organizacyjne.
— W barażach o awans do II ligi bierzemy udział po raz pierwszy. Biorąc ten fakt pod uwagę możemy śmiało stwierdzić, że zajęcie w nim drugiego miejsca i uzyskanie prawa do udziału w turnieju finałowym jest dla nas ogromnym sukcesem, możliwe, że największym w naszej dotychczasowej przygodzie z siatkówką.

Piątek. Mecz pierwszy: GKS Cresovia Górowo Iławeckize - SST Lubcza Racławówka 3:2
— W piątek — mówi Marcin Kaszubat — wyszliśmy na parkiet z nastawieniem, że pierwszy mecz to najważniejsze spotkanie całego turnieju. Na zakończenie okazało się, że właśnie tak było. Mecz ten rozpoczęliśmy wręcz koncertowo. Pierwszego seta wygraliśmy do 21. W końcówce drugiego seta pojawiły się pierwsze symptomy nerwowości ale udało się dociągnąć przewagę do końca i wygrać go do 23.

Trzeci i czwarty set należały do zawodników SST Lubcza Racławówka. Zawodnicy Team Cresovia zacięli się, popełnili wiele błędów co doprowadziło do wyrównania. Na szczęście w tie-break'u odrodzili się na nowo i wygrali go 15-12. MVP meczu został przyjmujący Cresovii Paweł Borkowski

Sobota. Mecz drugi: GKS Cresovia Górowo Iławeckie - Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki LEN 1:3
— Niestety po piątkowym meczu pojawiły się pierwsze urazy— mówi grający trener. — Do sobotniego meczu podeszliśmy więc z delikatnymi obawami o zdrowie zawodników. [...]. Po dwóch wyraźnie przegranych przez nas setach dokonaliśmy 3 korekt w składzie. Niespodziewanie przyniosły one doskonały skutek. Trzeciego seta wygraliśmy do 19-tu [...]. Niestety gospodarze wrócili na parkiet ogromnie zmotywowani i wyraźnie wygrali czwarta partię.

Drużyna z Górowa Iławeckiego w tym meczu nie była faworytem, więc porażka nie podcięła im skrzydeł i do ostatniego meczu podchodzili mocno zmotywowani.

Niedziela. Mecz trzeci: GKS Cresovia Górowo Iławeckie - PGE Skra Bełchatów II 3:0
Ostatnim przeciwnikiem Cresovii była juniorska drużyna Skry Bełchatów, teoretycznie najłatwiejszy oponent turnieju.
— Na parkiet wyszliśmy zmotywowani ale zdekompletowani licznymi urazami [...]. Chęć zwycięstwa i awansu przeważyła jednak nad bólem i zmęczeniem. Serduchem i charakterem wywalczyliśmy zwycięstwo choć bełchatowska młodzież wcale nam tego nie ułatwiała.

Najlepszym zawodnikiem tego spotkania wybrany został przyjmujący Cresovii Krzysztof Rawski.

Zwycięstwem w ostatnim meczu dla GKS Cresovia Górowo Iławeckie zakończył się turniej, ale emocje jeszcze nie opadły. O losie awansu decydował wynik spotkania pomiędzy SST Lubcza Racławówka a Żyrardowskim Stowarzyszeniem Siatkówki LEN. Do awansu Cresovia potrzebowała dwóch zwycięskich setów gospodarzy. Tak tez się stało, dzięki czemu Górowianie awansowali do finałowego turnieju w walce o II ligę.

Marcin Kaszubat podsumowuje rozgrywki:
— Awansowaliśmy do turnieju finałowego i dla nas ta przygoda dopiero się rozkręca. Zrobimy co w naszej mocy, żeby jak najszybciej wyleczyć urazy i jak najlepiej przygotować się do największego wyzwania jakie kiedykolwiek stanęło przed naszą drużyną. Mamy nadzieję, że w turnieju finałowy również będziecie nam kibicować. Wszystkie komentarze w mediach społecznościowych, smsy i telefony jakie otrzymywaliśmy w trakcie półfinałów dodawały nam wiele sił. Dziękujemy, że byliście z nami. Chciałbym ogromnie podziękować wszystkim naszym zawodnikom za poświęcony czas na dojazdy, na treningi. Za to, że sami sfinansowali wyjazd i noclegi podczas turnieju, za serce jakie oddają siatkówce i naszej drużynie.

Wyniki Turnieju Półfinałowego:
Miejsce 1 – Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki LEN – awans do Turnieju Finałowego
Miejsce 2 - GKS Cresovia Górowo Iławeckie – awans do Turnieju Finałowego
Miejsce 3 - SST Lubcza Racławówka
Miejsce 4 - PGE Skra Bełchatów II

Wyniki poszczególnych spotkań:
GKS Cresovia Górowo Iławeckie - SST Lubcza Racławówka 3:2 (25:20, 25:23, 19:25, 20:25, 15:12)
Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki LEN - PGE Skra Bełchatów II 3:1
GKS Cresovia Górowo Iławeckie - Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki LEN 1:3 (21:25, 17:25, 25:18, 19:25)
SST Lubcza Racławówka - PGE Skra Bełchatów II 3:1
GKS Cresovia Górowo Iławeckie - PGE Skra Bełchatów II 3:0 (25:23, 25:19, 25:22)
SST Lubcza Racławówka - Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki LEN 2:3

Przemysław Gościniecki