Świąteczny weekend w Olsztynie. Interwencji nie brakowało

2021-04-06 15:38:31(ost. akt: 2021-04-06 17:14:28)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Olsztyńskie służby podsumowały świąteczny weekend. W tym roku ruch na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego był mniejszy. Odnotowano jednak kilka poważnych zdarzeń drogowych oraz 13 pożarów.
W czasie świątecznego weekendu na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do jednego wypadku drogowego w którym ranne zostały dwie osoby. Na szczęście w tym czasie nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali także dziewięciu nietrzeźwych kierujących.

Do poważnego zdarzenia doszło m.in. na drodze wojewódzkiej 527. Kierowca seata stracił kontrolę nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Jego samochód został doszczętnie zniszczony. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń zagrażających życiu.

Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych olsztyńscy policjanci swoją uwagę skupili na kontroli ruchu drogowego, a także przestrzeni publicznej pod kątem nieprzestrzegania obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Interweniowali wobec 1018 osób. W 77 przypadkach zakończyło się mandatem, a w 10 przypadkach sprawy zostaną skierowane do sądu.

Interwencje straży pożarnej

Od piątku do poniedziałku olsztyńscy strażacy odnotowali 30 zdarzeń na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, w tym 13 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń. Był też jeden fałszywy alarm. Pożary głównie dotyczyły traw oraz pożarów sadzy w przewodach kominowych.