5 wypadków, 142 kolizje. Policja podsumowała święta na drogach regionu

2021-04-06 09:25:54(ost. akt: 2021-04-06 13:57:28)
W gminie Dźwierzuty kierowca seata wjechał do rowu. Auto stanęło w płomieniach

W gminie Dźwierzuty kierowca seata wjechał do rowu. Auto stanęło w płomieniach

Autor zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie

Policjanci z regionu podsumowali świąteczny weekend. Na drogach Warmii i Mazur doszło do 5 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 7 osób zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali również 142 kolizje i zatrzymali 38 nietrzeźwych kierujących.
Nie zabrakło również interwencji związanych z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką, funkcjonariusze odnotowali w tej sprawie około 6500 wykroczeń.

Piątek

W piątek mrągowscy policjanci otrzymali informację o kierowcy ciężarowego mercedesa, który może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli na ulicy Kolejowej w Mrągowie. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia przed godziną 15.00 doszło do zdarzenia drogowego w Choszczewie. Rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu fordem mondeo i uderzył w bok auta. Szybko wydała się przyczyna nieprawidłowego manewru rowerzysty. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Sobota

Przed godziną 08:00 w miejscowości Narajty w gminie Pasym, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Opel Astra. Mężczyzna poruszał się w obszarze zabudowanym z nadmierną prędkością. Dodatkowo uwagę policjantów zwróciły dwie różne tablice rejestracyjne. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. Jak sam oświadczył „zamontował dwa różne wyróżniki pojazdu, gdyż nie chciał rzucać się w oczy”. Dodatkowo kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a jego samochód nie posiadał przeglądu technicznego. Mężczyzna, „wydmuchał” też 0,5 promila. Natomiast w trakcie weryfikacji danych mężczyzny w mundurowi ustalili, że 29-latek posiada zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Wielkanoc

W niedzielę szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego mieszkańca gminy Szczytno, który przewoził troje pasażerów w wieku 28, 28 i 46-lat. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzn silną woń alkoholu, w organizmie miał blisko 2 promile. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i przekazali go pod opiekę rodziny. Audi natomiast trafiło na policyjny parking.

Tego samego dnia przed godziną 14:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Siódmak w gminie Szczytno. Kierujący pojazdem marki Opel Corsa wpadł w poślizg i uderzył w bramę jednej z posesji. Mężczyzna był trzeźwy, jednak w trakcie weryfikacji jego danych okazało się, że posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Również w niedzielę przed godziną 23:00 policjanci podjęli interwencję w związku ze zgłoszeniem dotyczącym pojazdu osobowego, który na trasie Targowo – Orzyny w gminie Dźwierzuty. Kierowca pojazdu marki Seat Ibiza jadąc w kierunku miejscowości Orzyny na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Auto stanęło w płomieniach. Na szczęście kierującemu udało się opuścić pojazd. Mężczyzna był nietrzeźwy, został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

W Reszlu policjanci z zespołu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Fiesta, za kierownicą auta siedział kompletnie pijany 32-letni mieszkaniec gminy Reszel. Mężczyzna miał 3,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 32-latek od marca 2020 roku posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie.

Poniedziałek Wielkanocny

W świąteczny poniedziałek policjanci zatrzymali w Mrągowie kierowcę forda focusa. Podczas legitymowania policjanci wyczuli, że kierowca nie jest trzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu.

Przed godziną 10:00 w Dąbrowach zatrzymano kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. 48-latek poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h. Mieszkaniec woj. mazowieckiego jechał o 55 km/h za szybko. Policjanci drogówki zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Również w „Lany Poniedziałek” tuż przed godziną 08:00 w Szczytnie, funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierowcę, który prowadził samochód pod działaniem alkoholu. 44-letni kierowca audi miał w organizmie ponad 0,5 promila.

Około godziny 21:00 lidzbarscy policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w okolicach miejscowości Kłębowo gm. Lidzbark Warmiński. Kierowca jadący w kierunku Lidzbarka Warmińskiego potrącił sarnę, która wyszła na jezdnię z przydrożnego rowu. Zwierzę w zginęło na miejscu. Kierującemu zatrzymano dowód rejestracyjny.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie