Czy rząd wprowadzi godzinę policyjną? [SONDA]

2021-03-29 11:42:44 (ost. akt: 2021-03-29 11:17:20)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Policja

Starsi pamiętają, młodsi mogą poznać. Niewykluczone, że rząd wprowadzi godzinę policyjną, jeśli fala zachorowań nie zacznie opadać. Ostatnio godzinę, wówczas jeszcze milicyjną, mieliśmy 40 lat temu, jak został wprowadzony stan wojenny. Obowiązywała od godz. 22 do 6 rano, a później od 23 do 5 rano.
Jak powiedział w sobotę w RFM FM minister zdrowia Adam Niedzielski liczba zachorowań na COVID-19 wskazuje na to, że stan jest krytyczny. Zapytany o możliwość wprowadzenia godziny policyjnej w czasie świąt wielkanocnych, minister Niedzielski odparł: - „Jeżeli sytuacja będzie taka, że nie będziemy widzieli w ciągu najbliższego tygodnia, półtora tygodnia, w tym okresie okołoświątecznym, że dochodzi do przesilenia, tzn. że zmieniają się trendy, to na pewno będziemy musieli rozważyć takie scenariusze”.

Być może obecnie obostrzenia są zbyt łagodne, tym bardziej, że wiele osób lekceważy restrykcje, czego wyrazem jest przysłowiowa maseczka pod brodą. Może trzeba pójść krok dalej? Tak jak to było w ubiegłym roku. Wtedy na Wielkanoc obowiązywał zakaz przemieszczania się, z domu można było wyjść tylko w określonych przypadkach. Na mszy w kościele mogło być tylko pięciu wiernych.

Takie surowe zakazy, włącznie z godziną policyjną, wprowadziło ostatnio wiele krajów, w tym Belgia, Francja, Włochy, Hiszpania.
am
Twoim zdaniem, polski rząd powinien wprowadzić na święta godzinę policyjną?
pokaż wyniki »

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wiesiek Sztacheta #3063534 29 mar 2021 12:55

  A niby po co ? Wszystko i tak zamknięte. To gdzie się wybrać ? A po 22-giej alko w Olsztynie i tak nie sprzedają

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 2. Normalny-prawicowy #3063531 29 mar 2021 12:13

  Jak by wprowadzili prawdziwą godzinę policyjną to by musieli wprowadzić stan wyjątkowy, a jak by wprowadzili stan wyjątkowy to by musieli płacić przedsiębiorcom i innym branżom niewyobrażalne odszkodowania. A przedsiębiorcy to nie jest elektrorat PIS a PIS dokłada tylko nierobom i innym ciągnacym social. Więc jak PIS ma marnować pieniądze to marnuje je na swoich. Zatem godziny policyjnej, takiej legalnej nie będzie bo im się nie opłaca.

  Ocena komentarza: warty uwagi (24) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zasx #3063530 29 mar 2021 11:59

   Czy oni sobie jaja robią? No po prostu nie wierzę... PRL Bis! I to z powodu choroby, która dotknęła 2% populacji światowej w ciągu roku! 2% z tych 2% zmarło, czyli mniej niż promil! To jest skandal i szaleństwo! Rozwalają gospodarkę i pozbawiają ludzi środków do życia z powodu czegoś takiego?? Dlaczego ludzie pozwalają sobie tak prać mózgi? W 2017 jak były zachorowania na grypę na poziomie 360 tys. ludzi tygodniowo, to Sanepid twierdził, że nic się nie dzieje, a teraz? Szaleństwo! Paranoja!

   Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz