Olsztyńska policja się szczepi!

2021-03-27 11:33:26(ost. akt: 2021-03-27 11:04:40)
Policjant podczas przyjmowania szczepionki

Policjant podczas przyjmowania szczepionki

Autor zdjęcia: KPP Pisz

24 marca nadinsp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki policji w Olsztynie przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciw chorobie covid-19. W ten sposób dał przykład pozostałym funkcjonariuszom z Warmii i Mazur.
Dane statystyczne są takie, że nie pozostawiają miejsca na zastanawianie się: szczepiąc się, pomagamy i chronimy — siebie i innych. Także policjantki i policjanci, by skutecznie dbać o nasze bezpieczeństwo, muszą zadbać o swoje zdrowie i na zakażenie koronawirusem nie narażać ani siebie, ani obywateli.

— Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że szczepienia to jedyna droga powrotu do normalności. Dlatego też gorąco zachęcam moje koleżanki i moich kolegów, aby włączyć się do procesu szczepień — uważa gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

Także nadinsp. Tomasz Klimek, szef warmińsko-mazurskich policjantów, zaraz po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki powiedział z kolei: — Szczepienia są po to, żebyśmy mogli służyć drugiemu człowiekowi i nie narażać innych osób na zarażenie koronawirusem.

Policja jest formacją koordynującą proces szczepienia wszystkich służb mundurowych.

W pierwszej grupie zaszczepionych funkcjonariuszy znaleźli się również m.in. policjanci z oddziału prewencji policji w Olsztynie, przedstawiciele państwowej straży pożarnej i inspekcji transportu drogowego. Tego samego dnia zaszczepiona została również pierwsza grupa policjantów w powiecie bartoszyckim, mrągowskim i piskim. W kolejnych dniach planowane są szczepienia co najmniej kilkudziesięciu policjantów dziennie. Będą się one odbywały w punktach szczepień w poszczególnych powiatach w godzinach popołudniowych i w weekendy, by w ten sposób nie zakłócać w żaden sposób procesu szczepień pozostałych mieszkańców regionu i nie kolidować z zadaniami realizowanymi przez funkcjonariuszy.
mmb

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej olsztyniak #3063446 27 mar 2021 14:12

    Policjantów z oddziałów prewencji powinni dodatkowo zaszczepić od "wścieklizny", (nie mylić przeciw) a to żeby tak nie wściekli na ludzi legalnie demonstrujących na polskich ulicach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz