Olsztyn w szoku! Kilkadziesiąt grobów dziecięcych zdewastowanych

2021-03-23 13:49:25(ost. akt: 2021-03-23 16:27:20)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Tylko potwór mógł to zrobić — powywracać kilkadziesiąt dziecięcych grobów. Niektóre dosłownie wyrwane z ziemi. Połamane krzyże. Rozbite tablice. Tak wyglądają dziecięce kwatery na cmentarzu komunalnym przy ulicy Poprzecznej w Olsztynie.
Na miejscu od wtorku rano pracują śledczy. Technicy kryminalistyki zbierają i opisują dowody. Zniszczonych grobów jest tak dużo, że będą pracowali nawet do wieczora. Zbigniew Kot, dyrektor Zakładu Cmentarzy Komunalnych, przyznaje, że to największa dewastacja, jaka miała miejsce w Olsztynie. Wcześniej wandale niszczyli jeden, dwa, kilka grobów. Nigdy aż kilkadziesiąt jednocześnie.

— Dzwonią do nas już bliscy pochowanych w tych grobach dzieci — mówi "Gazecie Olsztyńskiej" Zbigniew Kot. — Będziemy pomagali poszkodowanym rodzinom w przywróceniu grobów do wcześniejszego stanu — podkreśla.— Nie ma jeszcze kwalifikacji tego czynu — mówi Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Sprawcy mogą być oskarżeni albo o dewastację mienia, albo o znieważenie miejsca pochówku. W pierwszym przypadku grozi za to do 5 lat więzienia, a w drugim, co bulwersujące, jedynie 3 lata.

Wkrótce więcej informacji.

SKKomentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jaro. #3063161 24 mar 2021 12:22

  znowu głośno o Olsztynie - ciężko to w ogóle skomentować...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Andrzej olsztyniak #3063101 23 mar 2021 15:53

  Kiedyś to na cmentarzach była ochrona, nie wiem czy teraz też. Tyle zdewastowanych pomników to nie była chwila, ale długo i GŁOŚNO musiało być. Jak by była odpowiedzialna ochrona to nie możliwe żeby nic nie słyszeli, a jak obawialiby się to jest "Patrol interwencyjny" i policja.

  Ocena komentarza: warty uwagi (28) odpowiedz na ten komentarz

 3. AtoJa #3063098 23 mar 2021 15:05

  Naćpają się i nie mają gdzie wyładować swojej energii. Jedni wsiadają za kierownice samochodów, czy motocykli i zabijają ludzi na drogach, inni rozbijają na cmentarzach groby. Jeszcze inni biegają po ulicach, sklepach i jeżdżą komunikacją miejska bez zakrytych dróg oddechowych , roznosząc koronawirusa po ludziach. Tak czy siak upadek człowieka w czasie tej pandemii widać jak na dłoni. Ten świat z takim odczłowieczonym bydłem nie wart jest przetrwania.

  Ocena komentarza: warty uwagi (47) odpowiedz na ten komentarz

 4. kjz #3063097 23 mar 2021 14:51

  „Kto nie szanuje zmarłych, ten nie szanuje życia”

  Ocena komentarza: warty uwagi (61) odpowiedz na ten komentarz