Andringa zostaje w Olsztynie

2021-03-19 12:00:00 (ost. akt: 2021-03-19 10:59:14)
Robbert Andringa nadal będzie współpracował z trenerem Danielem Castellanim

Robbert Andringa nadal będzie współpracował z trenerem Danielem Castellanim

Autor zdjęcia: materiały prasowe klubu

Robbert Andringa, kapitan siatkarzy Indykpolu AZS – który występuje w Olsztynie już od czterech lat – przedłużył swój kontrakt z kortowskim plusligowcem do 2023 roku.
Dla reprezentanta Holandii, który ma najdłuższy staż w drużynie trenera Daniela Castellaniego (drugi na tej „liście” Mateusz Poręba gra w Olsztynie od 2018), będzie to już piąty i szósty sezony spędzony w Indykpolu AZS! Na tę chwilę holenderski przyjmujący ma na koncie 101 spotkań rozegranych w PlusLidze w barwach olsztynian, podczas których zdobył 868 punktów, w tym 678 atakiem, 121 blokiem oraz 69 z zagrywki.
– Czuję się tu bardzo dobrze i to był główny powód podpisania nowego kontraktu – mówi 31-letni Robbert Andringa. – Bardzo podoba mi się w Olsztynie, ludzie pracujący w klubie są bardzo mili, a współpraca z Danielem Castellanim dała mi wiele dobrego. Wierzę, że w przyszłym sezonie będziemy mieli mocną drużynę i także dlatego zdecydowałem się pozostać w Olsztynie. W 2017 podpisując pierwszą umowę, nie spodziewałem się, że zostanę tutaj aż tak długo. Tym bardziej że w siatkówce tak do końca nigdy nie możesz być niczego pewien: wiadomo, klub może nie przedłużyć z tobą współpracy albo ty zechcesz wybrać inną drogę. Cieszę się, że zostanę w Olsztynie na kolejne dwa sezony – przyznaje kapitan Indykpolu AZS.
– Bardzo się cieszę, że nasz kapitan zdecydował się pozostać z nami na następne dwa lata – mówi z kolei Tomasz Jankowski, prezes zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – To pokazuje, że Robbert jest zadowolony z pobytu w Olsztynie. Jeszcze nigdy w historii żaden obcokrajowiec nie występował w AZS Olsztyn aż przez sześć lat. Robbert jest znany z bardzo dobrej gry w obronie i z całą pewnością będzie w nowym sezonie ważną postacią naszej drużyny.
Przypomnijmy, że wcześniej ważny kontrakt z Indykpolem AZS przedłużył do 2023 r. Mateusz Poręba, 22-letni środkowy olsztynian.