Plaża w Bartążku zyska nowy wygląd. Już niedługo powstanie tam aromapark

2021-03-15 12:05:04(ost. akt: 2021-03-15 14:27:06)

Autor zdjęcia: UWM

Plaża w Bartążku w gminie Stawiguda od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Już niedługo zyska zupełnie nowy wygląd za sprawą niezwykłego projektu. Jego autorkami są studentki architektury krajobrazu UWM - Patrycja Radomska oraz Justyna Kamińska.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski poinformował o inwestycji, która ma zostać wkrótce zrealizowana przy plaży w Bartążku. To wszystko za sprawą niezwykłego projektu studentek architektury krajobrazu.

Pomysł na zagospodarowanie terenu przy plaży wyszedł od Przemysława Piecha, sołtysa Bartążka. Koncepcja bardzo spodobała się dr hab. Agnieszce Jaszczak z Katedry Architektury Krajobrazu na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa, która postanowiła zaangażować w jego realizację swoich studentów. Profesor podkreśla, że takie zadania, to idealna forma sprawdzenia wiedzy i umiejętności.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Przygotowanie koncepcji otoczenia plaży zleciła studentom drugiego roku studiów magisterskich na przedmiocie projektowanie urbanistyczne i ruralistyczne. Studenci podzielili się na kilka zespołów. Nad projektami pracowali cały semestr zimowy w roku akademickim 2019/20. Pierwotnie miały to być jedynie koncepcje zagospodarowania terenu, jednak w trakcie przygotowań pojawił się pomysł na aromapark, czyli miejsce z urządzoną zielenią, które dostarcza doznań zapachowych.

Wyboru projektu do realizacji dokonali mieszkańcy Bartążka na zebraniu wiejskim. Najbardziej spodobała im się koncepcja Patrycji Radomskiej i Justyny Kamińskiej.

Wójt gminy Stawiguda złożył wniosek na konkurs do Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury i dostał już dofinansowanie na jego realizacje. Inwestycja zostanie ukończona do końca 2022 roku.

Źródło: UWM

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci