Prezydent Olsztyna zwrócił się z apelem do mieszkańców. Prosi o przestrzeganie obostrzeń

2021-03-12 07:21:08 (ost. akt: 2021-03-12 07:59:18)
Piotr Grzymowicz

Piotr Grzymowicz

Autor zdjęcia: archiwum UM

Prezydent Olsztyna zaapelował do mieszkańców miasta. "Apelujemy o zwrócenie uwagi na to, co możemy robić zawsze, codziennie, na co mamy bezpośredni wpływ – czyli prawidłowe noszenie maseczek, częste mycie rąk i zachowanie dystansu wszędzie tam, gdzie to możliwe i konieczne." - czytamy w apelu Piotra Grzymowicza.

Od prawie dwóch tygodni mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego są objęci lokalnym lockdownem. Podczas czwartkowej (10 marca) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił jego przedłużenie do 28 marca. Tego samego dnia Ministerstwo Zdrowia odnotowało 21 045 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, jest to najwyższa liczba zakażeń od listopada ubiegłego roku.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zaniepokojony statystykami z ostatnich dni postanowił zaapelować do mieszkańców miasta o przestrzeganie obostrzeń.

— Apelujemy o zwrócenie uwagi na to, co możemy robić zawsze, codziennie, na co mamy bezpośredni wpływ – czyli prawidłowe noszenie maseczek, częste mycie rąk i zachowanie dystansu wszędzie tam, gdzie to możliwe i konieczne — czytamy w apelu prezydenta Olsztyna.

W przesłanym apelu podkreślił, że mieszkańcy Olsztyna choć zmęczeni, zdenerwowani i zaniepokojeni, to w większości stosują się do zwiększonych obostrzeń.

— Nie szukałbym tu winnych czy niewinnych. Zawsze jest grupa ludzi niepoddająca się żadnym nakazom, zakazom, ograniczeniom — tłumaczył Grzymowicz.

— To przede wszystkim do nich apeluję o więcej refleksji. Pandemia jest faktem, podobnie jak to, że jej skutki bywają śmiertelne. Dlatego, jeżeli nie dla siebie, zróbcie to dla innych - słabszych, bardziej podatnych na zachorowanie - zachowujcie podstawowe zasady ostrożności!— apeluje prezydent Olsztyna.— Noszenie maseczki, zachowanie dystansu i mycie rąk nikogo nie zabiło, brak tych zachowań - już tak. Ja przeszedłem COViD a niektórym moim przyjaciołom już się to nie udało. Może dlatego, że właśnie ktoś nie nałożył maseczki, albo nie umył rąk.Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bob #3062466 13 mar 2021 11:48

  eugeniusz , nieudacznik,z miasta robi sie ruina, stare kamienice rozpadaja sie, chodniki zapadaja sie, Olsztyn najbardziej obrane miasto w Polsce, zadnego nadzoru nad urzednikami, ogolnie stan apati, tylko tramwaje i rekordy w zarazeniu , liderzy w kraju, wstyd, zenada to malo

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Elżbieta Michalska #3062424 12 mar 2021 12:44

  A dlaczego pan Prezydent apelując nie ma maseczki?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. Ano #3062415 12 mar 2021 09:29

  Kilka dni temu zwróciłem uwagę panu grubo po pięćdziesiątce aby zakrył maseczką NOS. Omal mnie nie pobił. A co się nasłuchałem, zanim przyjechał autobus - to moje. Ot i o czym tu mówić i pisać?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Tak Prawda. #3062412 12 mar 2021 08:50

  Covid19 jest i to się przekonałem na własnej skórze. Młodzi to mają gdzieś ponieważ uważają że ich nie bierze lub przejdą słabo. Ale już nie patrzą na swoim bliskich z rodziny. Na początku myślałem że to grypa ale to nie jest. U znajomego trzy pogrzeby miał w domu. Musimy wszyscy się wziąć za to. Bo będziemy takie coś mieli już na lata.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD