Koronawirus: Lockdown na Warmii i Mazurach przedłużony. Obostrzenia w kolejnych województwach

2021-03-11 14:01:10 (ost. akt: 2021-03-11 16:43:05)

Autor zdjęcia: Krystian Maj/KPRM

Lockdown na Warmii i Mazurach przedłużony do 28 marca, dwa kolejne województwa objęte obostrzeniami. O zmianach poinformował dziś minister zdrowia Adam Niedzielski.
— Dzisiejsze wyniki wskazują, że materializuje się czarny scenariusz tempa rozwoju pandemii. 21 tys. nowych przypadków to przyrost w perspektywie tygodnia o blisko 6 tys. przypadków, to dynamika pow. 30% — powiedział minister Adam Niedzielski.

Jak podkreślił, cały czas mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem pandemii i trwałym trendem, który przekłada się na przyspieszenie obłożenia łóżek w szpitalach. W tym tygodniu przyrost obłożenia łóżek to ponad 2,5 tys., tydzień temu było to 2 tys. — Nadal najtrudniejsza sytuacja jest w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie średnia zachorowań na 100 tys. mieszkańców wynosi 60. Drugim w kolejności województwem jest pomorskie, które od soboty będzie objęte tymi samymi regulacjami co warmińsko-mazurskie — dodał minister.

— Biorąc pod uwagę dynamikę sytuacji epidemicznej podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu analogicznych rozwiązań jak w warmińsko-mazurskim w woj. mazowieckim i lubuskim — poinformował Adam Niedzielski.

W województwach objętych obostrzeniami zamknięte pozostają hotele, galerie handlowe, obiekty kultury i sportowe. W klasach 1-3 nauczanie odbywać się będzie w trybie hybrydowym.


Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz sekretarza stanu w KPRM, rzecznika prasowego rządu Piotra Müllera:
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Król Julian #3062380 11 mar 2021 14:25

    niech niedzielski z resztą foliarzy się gdzieś zamknie. Bajdurzenie i memłanie, po jego wybitnych decyzjach umrze więcej osób bez operacji , i zachoruje na inne niediagnozowane chorby wymarłe tj. angina, grypa, zapalenie płuc. Wirus jest tak potęzny że wszystkie "bakcyle " wyparł. Zgodnie z prognozami nostradamusa niedzielskiego już pół populacji Polski nie powinno żyć.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz