29-latek z Olsztyna pobił swoją byłą partnerkę i zdemolował jej mieszkanie

2021-03-11 09:24:28(ost. akt: 2021-03-11 11:19:22)

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Olsztyńska policja zatrzymała 29-latka, który zaatakował swoją byłą partnerkę. Mężczyzna razem z kolegą pobił też znajomego kobiety. Obu napastnikom grozi teraz więzienie.
34-letnia mieszkanka Olsztyna poinformowała policjantów, że do mieszkania wszedł jej były partner. Mężczyzna najpierw zniszczył rzeczy pokrzywdzonej – ubrania oraz telewizor o łącznej wartości 17 tysięcy złotych, a następnie zaatakował kobietę bijąc ją i kopiąc. W mieszkaniu obecna była również 16-letnia córka kobiety, którą mężczyzna również zaatakował i groził jej śmiercią. Następnie napastnik ukradł kobiecie saszetkę z dokumentami, telefonem i pieniędzmi w kwocie 500 złotych.

Jak ustalili policjanci, tego samego dnia zazdrosny mężczyzna wraz z kolegą zaatakowali znajomego 34-latki. Pobili go, zabrali mu telefon i pieniądze. Nie są to jedyne przestępstwa, których dokonał 29-latek z Olsztyna. Pod koniec lutego nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Następnego dnia odjechał z miejsca kontroli drogowej próbując potrącić interweniujących policjantów.

Mężczyzna został zatrzymany kilka godzin po zgłoszeniu poszkodowanej. Usłyszał siedem zarzutów, w tym podwójnego rozboju, spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu, kierowania gróźb karalnych, zniszczenia mienia, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz zmuszenia przemocą do zaniechania czynności prawnej przez funkcjonariuszy publicznych.

29-latek w przeszłości był karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Jego kolega odpowie za rozbój. W tym przypadku kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 12. Decyzją sądu obaj trafili do aresztu.

Źródło: KMP w Olsztynie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Darki G #3062367 11 mar 2021 11:40

    We 2 to już kozaki, solo to pi..a... dziwne, że niebiescy dopiero takiego śmiecia ruszyli...

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz