Polska 2050 goni Zjednoczoną Prawicę [SONDA]

2021-03-10 11:41:32 (ost. akt: 2021-03-10 12:10:51)

Autor zdjęcia: archiwum GO

Szymon Hołownia i jego Polska 2050 cieszy się coraz większym poparciem społecznym. Polska 2050 już wyprzedza w wielu sondażach Koalicję Obywatelską i goni prowadzącą w badaniach Zjednoczoną Prawicę.
Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez agencję Opinia24 dla RMF FM, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica z poparciem na poziomie 29 proc. Na drugim miejscu byłaby Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 24 proc. Trzecie miejsce w zajęłaby Koalicja Obywatelska (20 proc.), czwarte Lewica(9 proc.), za którą uplasowałaby się Konfederacja (8 proc.). Poniżej progu wyborczego znalazły się Koalicja Polska - PSL oraz Kukiz 15.

Kto popiera Polskę 2050?

Jak wynika z badań, na Szymona Hołownię chce głosować więcej kobiet niż mężczyzn. Zwolennicy Hołowni to głównie osoby młode (do 54 lat) i mieszkańcy większych miejscowości.

Coraz więcej sondaży pokazuje, że to Polska 2050, a nie KO, jest tą pierwszą siłą opozycji, a Hołownia liderem opozycji. Jednak do wyborów w 2023 roku zostało jeszcze sporo czasu i rodzi się pytanie, czy Szymon Hołownia zdoła utrzymać to wysokie poparcie, które może dać mu nawet fotel premiera?

am

Czy Polska 2050 Szymona Hołowni będzie po wyborach parlamentarnych w 2023 roku drugą siłą polityczną w Polsce?
pokaż wyniki »

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Magda #3062325 10 mar 2021 15:51

    Polityk politykowi nie równy ale każdy polityk pracuje w tym samym zakładzie pracy, ma to samo stanowisko i te same obowiązki, co za różnica czy naszymi pieniędzmi obraca Jarek, Donald czy Szymon? Gdyby wybory miałby coś zmienić to już dawno byłyby zakazane przez jaśnie nam panujących. Wybory systemu nie zmienią, nie zmienią naszego życia. Mogą zmienić życie osób które będą żyły na nasz koszt. Żyję 35 lat, oddaje bardzo dużo w podatkach, przez 8 lat rządziło PO, teraz rządzi PiS i nie zauważyłam różnicy w moim życiu. Wszystko co osiągnęłam to moja zasługa, ciężka praca. Zauważyłam za to że najwięcej krzyczą o polityce ludzie z TV, z okładek. Miewam że np tacy aktorzy po prostu czerpią z tego korzyści majątkowe, ale co im się dziwić, kto chce to im płaci a oni mówią i grają o co zleceniodawca poprosi. Nas zwykłych obywateli wciągają w świat polityki, dając nam poczucie że opcja polityczna ma wpływ na nasze życie, niestety wygląda to tak że potrzebują tego zainteresowania społeczeństwa, wręcz te zainteresowanie jest im niezbędne. Najgorszym scenariuszem dla polityka, dziennikarza oraz celebryty wydaję się być cisza o nich, dlatego tak ochoczo wspierają się nawzajem, naciągając sprężynę i grają na ludzkich uczuciach - to jest ich sposób na bardzo dobre pieniądze.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz