Co z Wielkanocą w czasie pandemii? Wiceminister zdrowia sugeruje pewien scenariusz [SONDA]

2021-03-06 12:32:19(ost. akt: 2021-03-06 18:39:00)

Autor zdjęcia: Pixabay

W rozmowie z dziennikarką Radia ZET Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, przyznał, że wiele wskazuje na to, że tegoroczna Wielkanoc może wyglądać podobnie jak poprzednia. Czy to oznacza wprowadzenie przez rząd kolejnych ograniczeń?
- Wiele wskazuje na to, że Wielkanoc będzie wyglądała tak, jak przed rokiem. Ta fala pandemii będzie długa. Myślę, że w ciągu dwóch tygodni pojawią się rekomendacje -powiedział w Radiu ZET Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia zdradził, że jego resort pracuje nad zaleceniami, które miałyby na celu ograniczyć nasze przemieszczanie się.

- To jest główna przyczyna zwiększenia zakażeń - tłumaczył Kraska, uzasadniając konieczność ograniczenia "kontaktów mobilnych".

- Jestem zwolennikiem zawsze rekomendacji, bo wierzę w mądrość Polaków. Tak przeważnie się to dzieje. Jeżeli będzie sytuacja gorsza, niż w tej chwili, wtedy być może pojawią zakazy, ale w tej chwili nie ma jeszcze decyzji - mówił wiceminister zdrowia zapytany przez dziennikarkę Radia ZET o to, czy rząd wyda zalecenia, czy zakazy.

Czy na czas Wielkanocy rząd powinien wprowadzić ograniczenia w przemieszczaniu się?
Tak, powinniśmy ograniczyć kontakty i podróże.
33.46%
Nie, każdy powinien sam zdecydować o tym, czy spotka się z innymi.
66.54%