Od jutra nie wypożyczymy książki. Biblioteki w Olsztynie zamknięte

2021-03-03 15:45:58 (ost. akt: 2021-03-03 15:59:49)

Autor zdjęcia: Unsplash

Od czwartku (4 marca) nie będzie można korzystać ze zbiorów filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Biblioteki zostają zamknięte.
Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej oraz Wojewódzkiej Biblioteki w Olsztynie w dniach 4 - 14 marca filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie będą nieczynne.

- Zgodnie z rekomendacją Wojewódzkiej Biblioteki Państwowej oraz Biblioteki Narodowej zamykamy nasze filie do 14 marca - informuje zastępca dyrektora MBP, Łukasz Ślusarczyk.

Termin wypożyczenia zbiorów zostaje automatycznie wydłużony.

Decyzja związana jest z ostatnimi ograniczeniami pandemicznymi w Olsztynie i całym regionie.

Bibliotekarze nadal będą pracować, w pracy zmianowej będą gromadzić i porządkować zbiory oraz opracowywać konspekty zajęć i działań z zakresu promocji czytelnictwa, tak aby przygotować się na ponowny kontakt z czytelnikami.

Wcześniej, zgodnie z rządowymi decyzjami, drzwi zamknęły Miejski Ośrodek Kultury (galerie Amfilada i Dobro oraz Tartak Raphaelsohnów), Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, BWA Galeria Sztuki, Olsztyński Teatr Lalek oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Źródło: UM w Olsztynie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD