Dziś o godz. 9 początek próbnej matury

2021-03-03 06:00:10 (ost. akt: 2021-03-03 12:07:43)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. 
Matura 2017: Olsztyn - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza - egzamin maturalny z matematyki.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Matura 2017: Olsztyn - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza - egzamin maturalny z matematyki.

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Mimo panujących obostrzeń sanitarnych i zdalnego nauczania uczniowie ostatnich klas szkół średnich w środę 3 marca przystąpią do próbnego egzaminu maturalnego z języka polskiego.
Próbne matury organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną będą się odbywały od 3 do 16 marca. Uczniowie napiszą egzaminy w szkołach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Udział placówek oświatowych w próbnych egzaminach jest dobrowolny.

Próbne matury 2021 — harmonogram


- 3 marca: rano próbny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, po południu z języka łacińskiego i kultury antycznej oraz z języków mniejszości narodowych na poziomie podstawowym.

- 4 marca: rano egzamin próbny z matematyki na poziomie podstawowym, po południu z historii muzyki i filozofii.

- 5 marca: rano egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, po południu z historii sztuki oraz z języka kaszubskiego.

- 8 marca: rano egzamin próbny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym, po południu egzaminy na poziomie podstawowym z języków: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego.

- 9 marca: rano egzamin próbny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, po południu egzaminy na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym z języków: francuskiego, rosyjskiego i włoskiego.

- 10 marca: rano egzamin próbny z matematyki na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym z języków: hiszpańskiego i niemieckiego.

- 11 marca: rano egzamin próbny z biologii, a po południu z informatyki.

- 12 marca: rano egzamin próbny z chemii, a po południu z wiedzy o społeczeństwie.

- 15 marca: rano próbny egzamin z historii, a po południu z fizyki.

- 16 marca: rano egzamin próbny z geografii, a po południu egzaminy z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD