Dodatkowe 10 tysięcy szczepionek dla Warmii i Mazur

2021-03-02 09:18:56 (ost. akt: 2021-03-02 10:27:28)

Autor zdjęcia: pixabay

Do województwa warmińsko-mazurskiego dotarła w poniedziałek dodatkowa pula szczepionek AstryZeneki. Zostaną nią zaszczepieni pacjenci z grupy zero.
Wzrost liczby zakażeń na Warmii i Mazurach spowodował wprowadzanie regionalnego lockdownu. Od soboty (27 lutego) zamknięte są galerie handlowe, instytucje kultury, hotele i obiekty sportowe. Trudną sytuację zdrowotną w regionie ma wspomóc dodatkowa pula szczepionek.

— W poniedziałek dotarła do nas dodatkowa pula 10 tys. szczepionek AstryZeneki — poinformował Krzysztof Guzek rzecznik prasowy wojewody.

Szczepionki zostaną przeznaczone dla pacjentów z grupy zero.

Początek szczepienia medyków i pracowników domów opieki społecznej mają rozpocząć się we wtorek. Do tej pory grupa zero była szczepiona preparatem Pfizera.

Wczoraj (1 marca) wojewoda Artur Chojecki zaapelował do mieszkańców regionu o dyscyplinę społeczną.

"Wiem, że wszyscy jesteśmy zmęczeni pandemią, jej skutkami zdrowotnymi, społecznymi i gospodarczymi. Opanowanie tej sytuacji zależy także od naszej postawy. Postarajmy się ograniczyć transmisję wirusa. Chrońmy siebie i nie narażajmy innych" — napisał wojewoda.Ze względu na sytuację epidemiczną w naszym województwie będą przywracane oddziały dla pacjentów z COVID-19. Od 1 marca w Giżycku i Iławie, a potem w Biskupcu i Nidzicy.