Marszałek apeluje o wsparcie gospodarki i dodatkowe szczepionki

2021-02-25 11:54:31 (ost. akt: 2021-02-25 12:44:20)

Autor zdjęcia: Urząd Marszałkowski

— Zaapelowałem do rządu RP o dodatkowe wsparcie gospodarki Warmii i Mazur poprzez przeznaczenie środków finansowych z budżetu państwa w postaci specjalnego programu ochrony dla zamykanych obszarów gospodarczych i społecznych regionu — informuje marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.
Marszałek apeluje także o przesunięcie na obszar województwa wszelkich rezerw krajowych szczepionek antycovidowych

Apel marszałka województwa warmińsko-mazurskiego


"W warunkach pandemicznych funkcjonujemy już od blisko roku, ale teraz koronawirus naciera ze zwielokrotnioną siłą. Sytuacja jest dynamiczna, jednak przez większość czasu Warmia, Mazury i Powiśle były jednym z najbezpieczniejszych regionów w kraju - ze względu na środowisko, na relatywnie niewielką liczbę mieszkańców, małą gęstość zaludnienia, ale także zdyscyplinowanie naszego społeczeństwa i wspólny wielki wysiłek obywatelski i systemu ochrony zdrowia.

Rząd RP podejmuje na bieżąco nowe obostrzenia lub je luzuje, jednak nie mamy analizy, która dałaby odpowiedź na pytania, co spowodowało u nas wzrost zakażeń. Widzimy, że zagrożenie gwałtownie rośnie, przestrzeń publiczna regionu jest coraz bardziej ograniczona. W związku z trudną sytuacją epidemiczną w województwie warmińsko-mazurskim, której rezultatem jest planowane całkowite zamknięcie regionu jako jedynego w kraju, zaapelowałem do rządu RP o dodatkowe wsparcie gospodarki Warmii i Mazur poprzez przeznaczenie środków finansowych z budżetu państwa w postaci specjalnego programu ochrony dla zamykanych obszarów gospodarczych i społecznych regionu. Niezbędne jest również w tej sytuacji uzupełniające wsparcie systemu ochrony zdrowia i edukacji.

Zaapelowałem również o przesunięcie na obszar województwa warmińsko-mazurskiego wszelkich rezerw krajowych szczepionek antycovidowych, aby skutecznie stłumić dramatycznie rozszerzające się ognisko koronawirusa w naszym regionie.

W tym niełatwym czasie samorząd województwa od samego początku jest zaangażowany w niesienie pomocy – szpitalom i ochronie zdrowotnej, przedsiębiorcom, dzielimy się ustaleniami i informacjami z samorządami lokalnymi. Największa odpowiedzialność spoczywa jednak na barkach nas wszystkich, obywateli, mieszkańców i gości regionu Warmii i Mazur. Dlatego jeszcze raz apeluję do Państwa o przezorność, wzmocnienie indywidualnych zasad ochrony – o skoncentrowanie się na tym, na co mamy teraz wpływ.

Musimy ograniczyć kontakty, wyjścia, spotkania, pamiętać o maseczkach. Zróbmy to dla nas samych i naszych bliskich. Zadbajmy o siebie nawzajem, by nie pogłębiać kryzysu, zarówno w wymiarze zdrowotnym, jak i gospodarczym.

Jestem przekonany, że dzięki wspólnej odpowiedzialności doczekamy stabilnego opanowania sytuacji. Jednocześnie zachęcam do powszechnego udziału w szczepieniach. Wierzę, że przetrwamy, odbudujemy gospodarkę i poczucie bezpieczeństwa - elementy niezbędne do długofalowego rozwoju."


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. j. #3061354 25 lut 2021 13:45

    Pan Marszałek by dostał gdyby był pisowcem , a tak to może sobie tylko apelować! PiS daje tylko swoim

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD