Zabójstwo na olsztyńskich Jarotach. Sprawa trafiła do sądu

2021-02-19 14:56:05 (ost. akt: 2021-02-19 15:18:32)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Aslaniemu L. podejrzanemu o zabójstwo młodego mężczyzny na olsztyńskich Jarotach. Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy z 17 na 18 października 2020 r. na ul. Krasickiego
— Zdaniem oskarżyciela Aslani L., działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia Filipa K., miał zadać mu wówczas sześć uderzeń nożem w plecy. W wyniku odniesionych ran mężczyzna zmarł w szpitalu — informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Przy czym, w ocenie prokuratora, oskarżony dopuścił się zarzucanego mu przestępstwa mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do rozpoznania znaczenia tego czynu i ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem (powołani do sprawy biegli psychiatrzy i psycholog stwierdzili, że to ograniczenie poczytalności u oskarżonego powstało w wyniku jego ostrej reakcji na stres).

— Według ustaleń prokuratora feralnej nocy Filip K. miał krzyczeć do napotkanego na ulicy Aslaniego L., który zachowywał się wobec swojej dziewczyny w sposób ekspresywny i wyzywający. Następnie pokrzywdzony złapał oskarżonego i przewrócił go na chodnik, po czym usiadł na nim i zaczął rękami go dusić. Dziewczyna Aslaniego L. miała prosić Filipa K., aby zostawił jej chłopaka, ale bezskutecznie. W pewnym momencie Aslani L. miał wyjął nóż i zadać nim pokrzywdzonemu sześć uderzeń w plecy — dodaje Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Aslani L. przesłuchany w charakterze podejrzanego początkowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, natomiast w trakcie kolejnego przesłuchania nie przyznał się do tego przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień.

mat. Sąd Okręgowy w Olsztynie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Maciek #3060794 19 lut 2021 16:41

    Ciekawe za ile lat go skarzą, ile roboczogodzin zdołają natłuc sędzia, prokurator i adwokacina. Gdyby ww. jednostki pracowały na akrord, oskarżony już grzałby ławę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. Krzysztof Quattro #3060785 19 lut 2021 15:30

    Aslani? Co to jest za imię? Czy to nie jest przypadkiem jakiś oliwkowy? Zadał 6 ciosów nożem w plecy...hmm, to tym bardziej wskazuje na jakiegoś zaprzańca

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz