Rusza wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej w Olsztynie

2021-02-19 17:46:46 (ost. akt: 2021-02-19 18:47:57)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Trwają przygotowania do zawarcia umowy z wykonawcą rozbudowy tramwajowej trakcji. Niezależnie od tego, aby roboty budowlane mogły się bez przeszkód rozpocząć, do końca lutego konieczne jest przeprowadzenie części działań dla tej inwestycji.
Już w ten weekend ma się rozpocząć usuwanie drzew na trasie zaprojektowanej linii. Z zapisów w dokumentacji wynika, że dotyczyć to będzie około 1,3 tys. drzew. Zgodnie z przepisami środowiskowymi prace muszą zostać zrealizowane jeszcze w lutym.

- Zadeklarowałem, że wycięte przy okazji realizowanych inwestycji drzewa będą rekompensowane w stosunku dwa za jeden - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Tak będzie także w przypadku tej inwestycji.

W związku z pracami mogą pojawić się utrudnienia w ruchu, m.in. lokalne wyłączenia pasów ruchu na jezdniach lub fragmentów chodników i ścieżek rowerowych.

Nowa, olsztyńska infrastruktura tramwajowa to ponad sześć kilometrów podwójnego torowiska. Z Pieczewa zostanie poprowadzone ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy.

Oferta konsorcjum Polimex-Trakcja wybranego do realizacji zadania opiewa na nieco ponad 403 mln złotych brutto. Umowa na realizację zadania zostanie podpisana po zakończeniu weryfikacji przetargu przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Budowa nowej infrastruktury ma potrwać ok. 26 miesięcy od daty zawarcia umowy.

UM Olsztyna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ewa Kurowska #3060815 19 lut 2021 22:33

  Tak to jest, kiedy do władzy dorwą się ludzie z kompleksami. Zawsze twierdziłam, że każdy leczy swoje kompleksy, jak może. Bezcenny jest widok, kiedy nagle światła na skrzyżowaniu zmieniają się po paru sekundach, bo jedzie jaśnie wielmożny TRAMWAJ, który ma pierwszeństwo przejazdu w prowincjonalnym miasteczku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (24) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Marek Zaleski #3060807 19 lut 2021 19:39

   Jak szybko można uczynić z miasta ładnego, atrakcyjnego pełnego zieleni betonową dżunglę i to tylko dlatego, że Grzymowicz ma wielkomiejskie kompleksy. Całe życie spędziłem w Olsztynie, na emeryturze przeniosłem sie na wieś, i jestem szczęśliwy bo przynajmniej nie widzę jak arbuz dewastuje miasto.

   Ocena komentarza: warty uwagi (32) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. krzroy #3060797 19 lut 2021 18:04

    Cała ta "inwestycja" niewarta jest tego jednego wyciętego drzewa ze zdjęcia ilustrującego tekst. W wycięcie 1300 drzew w coraz bardziej zabetonowanym mieście to zbrodnia dokonania na mieście i jego mieszkańcach!

    Ocena komentarza: warty uwagi (35) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)