Wenta Dobroczynna: można wylicytować lot nad Świętą Warmią!

2021-02-15 15:25:00 (ost. akt: 2021-02-15 15:32:36)
Warmia

Warmia

Autor zdjęcia: mojemazury.pl

Półtoragodzinny przelot samolotem nad Świętą Warmią to dar starosty olsztyńskiego, który można wylicytować podczas 23. Wenty Dobroczynnej organizowanej przez Akcję Katolicką Diecezji Warmińskiej. Dochód zostanie przeznaczony na rozwój Domu Dziennego Pobytu Dziecka „Arka” w Olsztynie.
Tegoroczna Wenta Dobroczynna wyjątkowo, z powodu pandemii, nie odbywa się w formie uroczystej gali w olsztyńskiej szkole muzycznej. Licytacje przeniosły się do internetu.
Ofiarodawcy jak zwykle nie zawiedli, bo wśród darów jest wiele wartościowych i oryginalnych, m.in. ikona podarowana przez arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, biżuteria od pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, srebrne spinki do mankietów z napisem Niepodległa od wojewody Artura Chojeckiego.

Fot. mojemazury.pl

Wyjątkowy dar przekazał na licytację Andrzej Abako, starosta olsztyński.
— To promesa lotniczej wyprawy turystycznej Szlakiem Świętej Warmii. Posiadacz promesy ma prawo do odbycia lotu w uzgodnionym terminie, wraz z dwiema osobami towarzyszącymi. Trasa jest bardzo malownicza, liczy około 300 km, a wiedzie z lotniska w Gryźlinach w gminie Stawiguda, przez Bałdy, Olsztyn, Świętą Lipkę, Reszel, Stoczek Klasztorny, Lidzbark Warmiński, Pieniężno, Braniewo, Frombork, Chwalęcin, Krosno, Dobre Miasto, Głotowo, Gietrzwałd, z ponownym lądowaniem w Gryźlinach. Kwota wyjściowa to 1 tys. zł, ale mam nadzieję, że przelot zostanie wylicytowany za wyższą stawkę, w końcu cel jest szczytny
— podkreśla starosta Abdrzej Abako.

Licytacja odbywa się na Facebooku, trwa do 21 lutego do godz. 12. Link do strony z licytacją: 23. Wenta Dobroczynna (kliknij).

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD