Ruszyła XXIII Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej. Do wylicytowania m.in. srebrne spinki i lot samolotem nad Świętą Warmią

2021-02-12 17:17:08 (ost. akt: 2021-02-13 11:31:03)

Autor zdjęcia: Arka

Tegoroczna Wenta Dobroczynna odbywa się w Internecie. Środki z licytacji po raz kolejny trafią na rzecz potrzebujących.
Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej organizowana jest już po raz 23. Na początku starano się wesprzeć środowiska post PGR-wskie. Fundowano stypendia i udzielano pomocy rzeczowej uczniom mieszkającym na wsi. Kiedy powstała Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Akcja Katolicka włączyła się w zbiórkę pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej, niezamożnej młodzieży ze środowisk wiejskich i z małych miasteczek.

Obecnie pomoc trafia do domów pomocy społecznej, ośrodków szkolno-wychowawczych dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz organizacji pozarządowych niosącym pomoc osobom z upośledzeniem intelektualnym. Wspierane są rownież warsztaty terapii zajęciowej.

Każdego roku wenta ma swój konkretny cel. W tym roku środki z licytacji pozwolą poszerzyć ofertę świetlicy, prowadzonej w Domu Dziennego Pobytu Dziecka „Arka” w Olsztynie przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie ARKA, o organizowanie bezpłatnej pomocy specjalistycznej dla rodzin i dzieci, szczególnie w zakresie pomocy psychologicznej i terapeutycznej, a także wsparcia pedagogicznego w rozwijaniu umiejętności wychowawczy.

Tegoroczna Wenta Dobroczynna ze względu na pandemię koronawirusa odbywa się w Internecie. Jednak jak co roku darczyńcy mogą wylicytować ciekawe przedmioty.

Srebrna moneta z wizerunkiem Jana Pawła II, o nominale z 1987 roku do wylicytowania.
Licytacje w ramach XXIII Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej
Srebrna moneta z wizerunkiem Jana Pawła II, o nominale z 1987 roku do wylicytowania

W piątek (12 lutego) na konferencji prasowej zaprezentowano kolejne. Wśród nich jest m.in. biżuteria Pierwszej Damy czy ikona przekazana przez ks. arcybiskupa Górzyńskiego. Inne dary przekazane na licytacje to: srebrne spinki z napisem „Niepodległa” ofiarowane przez Artura Chojeckiego, wojewodę warmińsko-mazurskiego oraz przelot samolotem nad Świętą Warmią z trzema osobami towarzyszącymi, który na licytację przekazał Andrzej Abako, starosta olsztyński.

— Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Arce ujawniliśmy kolejne atrakcyjne dary przekazane Akcji Katolickiej przez VIP-ów. Będzie co licytować. Jak zawsze serdecznie zapraszam — podkreślała Bożena Ulewicz, pomysłodawczyni Wenty.

Licytacje odbywa się tylko w Internecie, na Facebooku. Aby wziąć w nich udział, należy dołączyć do grupy Licytacje w ramach XXIII Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej".

Pieniądze z nabycia przedmiotów i usług podczas licytacji będą przelewane na konto Stowarzyszenia ARKA.
Numer rachunku: 77 1440 1228 0000 0000 0189 0611

Przedmioty wystawione na licytację przez Akcję Katolicką Archidiecezji Warmińskiej i Stowarzyszenie „Arka”, po zakończeniu licytacji i przelaniu środków na podane konto, będą do odbioru w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Niepodległości 85.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD