Jechała bez maseczki w autobusie miejskim w Olsztynie. Teraz stanie przed sądem

2021-02-15 07:18:45 (ost. akt: 2021-02-15 10:08:11)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W czwartek (11.02.2021) olsztyńscy policjanci interweniowali wobec pasażerki autobusu miejskiego, która jechała bez maseczki. Ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.
49-latka nie posiadała zaświadczenia zwalniającego jej z obowiązku zakrycia ust i nosa. Policjanci za popełnione wykroczenie zaproponowali kobiecie mandat karny. — Podczas rozmowy pasażerka wyraziła lekceważący stosunek do przepisów prawa i skorzystała z prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego. W tej sytuacji policjanci sporządzili stosowną dokumentację, która trafi do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach — informuje Andrzej Jurkun z KMP Olsztyn.

W przypadku interwencji podjętej przez policjantów dotyczącej niestosowania się do obowiązku zakrywania nosa i ust możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości do 500 złotych lub skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto w rażących przypadkach naruszeń przepisów sanitarnych policjanci mogą przesłać dokumentację do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która w drodze decyzji administracyjnej ma możliwość nałożenia kary finansowej.

Źródło: KMP w Olsztynie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsztynianka #3060524 15 lut 2021 12:12

    Miała pecha, że akurat w autobusie jechali policjanci .Jeżdże codziennie i nigdy policji w komunikacji miejskiej nie widziałam. Za to ludzi bez maseczek lub z maseczkami pod nose czy pod brodą całe tabuny

    Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD