Fotograficzna gala online: 3-osobowe jury obradowało 3 dni

2021-02-13 12:40:02(ost. akt: 2021-02-13 13:06:19)

Autor zdjęcia: Pixabay

Już dziś (sobota 13 lutego) gala finałowa Otwartych Mistrzostw Fotograficznych 2020 w Olsztynie. W tym roku odbędzie się ona online. Początek o godz. 18. To wtedy poznamy zdobywców nagród głównych i wyróżnień.
Dotychczas ogłoszenie wyników konkursu było dobrą okazją do spotkania z artystami, obejrzenia ich prac, uhonorowania wysiłku. Tym razem nie będzie możliwości — przynajmniej na razie — bezpośredniego udziału w takiej uroczystości.

Tegoroczna edycja — jak czytamy na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury, organizatora wydarzenia — cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 800 prac od 172 uczestników, które podlegały ocenom jury. Zawartość artystyczna i merytoryczna w dużej mierze odzwierciedla specyfikę ostatnich bieżących wydarzeń, ale także szersze spojrzenie na ogólną kondycję świata. Jury w składzie Jarosław Poliwko, Arkadiusz Stankiewicz, Łukasz Pepol obradowało trzy dni.

A teraz... — Przed nami najprzyjemniejsza część: gala, nagrody i zapewne wirtualne uściski i wyrazy uznania — zaprasza organizator.

W tym roku:
Grand Prix za zdjęcie zatytułowane „Wielka woda w Paprocanach” zdobył Artur Jastrzębski;

I miejsce za zdjęcie „Ciężarówka” przypadło Marcinowi Urbanowiczowi;

II miejsce za cykl„ Hope For Bettter Tomorrow” przyznano Mariuszowi Pietrankow;

III miejsce za zdjęcie „Perspektywa” zdobył Piotr Benklewski.

Wyróżnienia trafiły do:
Wojciecha Grabowskiego (kategoria minimalizm, „Czarno-biały”),
Tomasza Okoniewskiego (mobilna, „Salon fryzjerski 2020”),
Pawła Jacewicza (Oblicza człowieczeństwa, „Z opowiadań rodziców”).

— Pomimo zmiennych czasów pandemii i obostrzeń tworzymy wystawę pokonkursową z laureatami, a także 43 pracami docenionymi i zaproszonymi do wystawy pokonkursowej — dodaje organizator wydarzenia.

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne w Olsztynie odbywają się nieprzerwanie od 2004 roku. Dotychczas nagrodzono już ponad 100 autorów zdjęć.