Mężczyzna zmarł z powodu wychłodzenia. Znaleźli go przy jednym z bloków w Olsztynie

2021-02-11 07:42:02 (ost. akt: 2021-02-11 08:57:21)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu!

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu!

Autor zdjęcia: policja

39-letni mężczyzna został znaleziony przy jednym z bloków w Olsztynie. Zmarł z wychłodzenia.
We wtorek ( 09 lutego) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o znalezieniu zmarzniętego ciała mężczyzny w rejonie zsypu na śmieci w pobliżu jednego z olsztyńskich bloków.


— Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. W czynnościach osobiście uczestniczył prokurator. Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych, na podstawie której będzie możliwe ustalenie, czy przyczyną śmierci 39-latka było wychłodzenie. Trwają czynności w tej sprawie — podał Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Osoby bezdomne, które nie mają schronienia przed minusowymi temperaturami, pomocy mogą szukać dzwoniąc na całodobową bezpłatną linię w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego: 800 165 320.— Pod tym numerem każdy potrzebujący zostanie poinformowany o najbliższym punkcie, do którego może się zgłosić po pomoc. Nikt też nie zostanie tej pomocy pozbawiony — mówi Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody.

Więcej o tym jak pomóc bezdomnym piszemy w ZIMOWYM RAPORCIE: Mrozy, zawieje i zamiecie [ZDJĘCIA, VIDEO]
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD