Kierowcy utknęli w korkach. Ogromne utrudnienia na ulicach w Olsztynie [ZDJĘCIA]

2021-02-04 07:51:17 (ost. akt: 2021-02-04 11:10:40)
Osiedle Generałów w Olsztynie.

Osiedle Generałów w Olsztynie.

Autor zdjęcia: Arkadiusz Małyska

Od samego rana czytelnicy informują nas o utrudnieniach w Olsztynie. Zablokowane były m.in. główne ulice miasta: al. Sikorskiego czy ul. Krasickiego. Część kierowców nie wyjechała nawet ze swoich osiedli.
Zaśnieżone drogi, kierowcy stojący w korkach i postępujący paraliż miasta - tak wygląda dzisiejszy ranek w Olsztynie.

Poza al. Sikorskiego i ul. Krasickiego, gdzie za blokadę ruchu odpowiadały duże pojazdy, utrudnienia występują także m.in. na ul. Armii Krajowej, gdzie cysterna zablokowała skręt w prawo, w ul. Warszawską, oraz na ul. Płoskiego, gdzie kierowca uderzył w latarnię.

Na ogromne utrudnienia narzekają nie tylko kierowcy, ale także piesi. Jedna z naszych czytelniczek, pani Joanna, zwróciła uwagę na to, że nieodśnieżone chodniki dają się we znaki m.in. matkom z wózkami. "Droga do żłobka zajęła mi godzinę, normalnie zajmuję mi maksimum 20 minut" - napisała do nas pani Joanna.

Wielu kierowców miło problem, by wyjechać z parkingu czy osiedla. W ruch poszły łopaty do odśnieżania, ale często niezbędna była pomoc sąsiadów - Zanim wyjechałem, pomagałem wypchnąć 5 samochodów - powiedział nam mieszkaniec Jarot.

W mediach społecznościowych kierowcy udzielają sobie porad dotyczących ulic i miejsc, które lepiej omijać. Na liście, poza głównymi ulicami Olsztyna, m.in. przejazd pod wiaduktem w Bartągu.

Około godziny 8 do kolizji doszło na ulicy Limanowskiego. Na miejscu jest patrol policji.

— W związku z wystąpieniem intensywnych opadów oraz w celu zapewniania ciągłości ruchu, ciężki sprzęt do odśnieżania pracował od godz. 19 w środę. Przez całą noc w prace zaangażowane było m.in. 7 solarek, 4 piaskarki, 4 pługi ciężkie oraz 4 ciągniki z pługiem. Tylko do godz. 7 w czwartek w ramach Akcji Zima zużyto ponad 157 ton soli drogowej, blisko 31 ton mieszanki piasku z solą oraz ponad 10 ton samego piasku — informuje Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT Olsztyn.

GMINA STAWIGUDA

O problemach z wyjazdem ze swoich osiedli donoszą też mieszkańcy gminy Stawiguda. Z jednej strony obowiązują tzw. standardy zimowego utrzymania dróg, których nie ustalają wójtowie. Ale i tak Michał Kontraktowicz został wywołany do tablicy przez mieszkańców ul. Stawigudzkiej, którzy nie mogli wyjechać rano z parkingów. Zaapelowali o odśnieżanie ulicy we wcześniejszych godzinach, np. o 6. rano (ul. Stawigudzka należy do V standardu odśnieżania, jest drogą należącą do kategorii L - drogi lokalne).
Niektórzy dziękowali za pomoc przy podjeździe pod górę, inni donosili o stojących na podjazdach autach:

Ludzie zostawiali samochody i całymi rodzinami szli na autobus. Dotarcie dziś do szkoły w Bartągu graniczyło z cudem”.

Traktuje się nas zawsze na końcu i to mi się nie podoba. A telefony nic nie dają... Możemy sobie pogadać”.

Do tego jeszcze skrzyżowanie ze Złotą. Przy wyjezdzie stoi znak STOP i auta zatrzymują się przed górką. I już na nia nie wjeżdżają, bo jest wiecznie oblodzona. Plug o 8.30 był na Stawigudzkiej, ale nie odśnieżał, tylko pokrążył na sygnale i pojechał. A mógł w 5 min odśnieżyć cale skrzyżowanie. Ale kogo to w gminie obchodzi?

Zapytaliśmy więc wójta Stawigudy o sytuację. — Odśnieżamy i będziemy odśnieżać. Zwracałem uwagę na ulicę Stawigudzką, żeby odśnieżanie szło tam szybciej. Muszę jednak sprawdzić sytuację i poinstruować o dosypanie piachu i soli. Proszę mi jednak wierzyć, że przy takich opadach nie jesteśmy w stanie odśnieżyć wszystkiego naraz. Nawet drogi powiatowe nie są odpowiednio odśnieżone, więc prosiłbym o odrobinę wyrozumiałości — apeluje Michał Kontraktowicz.

Policja apeluje o ostrożność!Nie lepiej sytuacja wygląda na drogach prowadzących do podolsztyńskich miejscowości.


Warto pamiętać, że drogi odśnieżane są zgodnie z kolejnością określoną w standardach. Dla Olsztyna mapa prezentuje się następująco:


Wykaz ulic zaliczonych do I kolejności zimowego utrzymania ulic w Olsztynie:


Wykaz ulic zaliczonych do II kolejności zimowego utrzymania ulic w Olsztynie:
Komentarze (67) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. larryfox2017 #3060694 17 lut 2021 19:12

  Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki o niskim oprocentowaniu 3%. Możesz pożyczać na dowolny okres od 1 do 25 lat i pożyczać dowolną kwotę od 2000 do 50 000 000,00 GBP na dowolny cel. Możesz złożyć wniosek przez WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@hotmail.com

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Susan Benson #3060411 11 lut 2021 17:05

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczna stopa procentowa - przystępna stopa procentowa w wysokości 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Toja #3060033 | 195.191.*.* 4 lut 2021 21:35

  Tak się złożyło, że nie spałam w nocy. Nie słyszałam żadnego pojazdu, który by odsniezal bądź sypał piachem. Więc niech ZDZIT NIECH NIE KLAMIE!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. to nie wina warunków #3059904 | 37.30.*.* 4 lut 2021 18:57

   brawo tumany jeżdzący 20km/h. dzięki wam spóźniłem się do pracy mimo iż wyjechałem wcześniej. nie umiecie jeździć to przerzućcie się na tramwaj

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

  2. dert #3059835 | 109.241.*.* 4 lut 2021 17:55

   W komentarzach widzę tylko pretensje do miasta, ale jest też druga strona medalu. Zloty miłośników letnich opon i totalny brak umiejętności jazdy po śniegu.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (67)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD