Teraz trzeba pomóc naszemu szpitalowi

2021-02-02 18:49:56(ost. akt: 2021-02-02 18:52:30)

Autor zdjęcia: Archiwum KŁ " RYś"

Szpital Miejski w Morągu otrzymał kolejną pomoc od ludzi dobrej woli. Tym razem są to kombinezony ochronne od morąskich kół łowieckich i środki higieniczne od mieszkańców Miłakowa i franciszkanów.
Szpital Miejski w Morągu, jak wszystkie placówki medyczne w kraju, od momentu ogłoszenia stanu pandemii przechodzi trudne chwile. Od tego czasu ze szpitalem kontaktują się ludzie dobrej woli, którzy przekazują personelowi medycznemu wszystko to, co jest niezbędne w zabezpieczeniu personelu, a tym samym pacjentów.
Tym razem były to kombinezony ochronne dla służb medycznych szpitala o wartości 4800 złotych. Ofiarodawcami były koła łowieckie: “Słonka”, “Hubertus”, “Ryś” i “Łabędź”. Oficjalnego przekazania darowizny dla szpitala dokonali prezesi tych kół: Tadeusz Łopata, Zenon Nadolny, Krzysztof Ogonowski i Wiesław Witkowski 13 stycznia o godz. 13 podczas spotkania z prezesem szpitala Ewą Michałowską. Wcześniej już morąskie koła łowieckie w ramach walki z COVID-19 przekazały dla szpitala w Ostródzie 3 pompy infuzyjne.Tym razem zdecydowano, że należy wesprzeć morąski szpital.
— Uznaliśmy, że szpital w Ostródzie jest dostatecznie ,,dopieszczony", a trzeba pomóc lokalnemu szpitalowi w Morągu — mówi Krzysztof Ogonowski, prezes Koła Łowieckiego “Ryś”. — Przekazane kombinezony ochronne zostały zakupione ze składek własnych członków kół łowieckich. Zakupu dokonaliśmy w uzgodnieniu z pracownikami szpitala, którzy wskazali sprawdzonego producenta. Na spotkaniu zapoznaliśmy panią prezes z modelem polskiego łowiectwa oraz z sukcesami i kłopotami z jakimi boryka się współczesne łowiectwo. Pani prezes pochwaliła się osiągnięciami w pozyskiwaniu funduszy unijnych na działalność szpitala np. na termomodernizację szpitala. Po miłym spotkaniu przekazaliśmy kartony z kombinezonami, które przyjął pan Marcin Walosek.
Jak oświadczyła prezes Ewa Michałowska kombinezony na pewno przydadzą się szpitalowi.
— Serdecznie dziękuję myśliwym w imieniu własnym i pracowników szpital za przekazanie odzieży ochronnej (kombinezonów - ponad 400 sztuk)- podkreśla prezes Ewa Michałowska. — Ma to szczególne znaczenie w dobie epidemii COVID- 19. Dzięki tym darom, zarówno personel, jak i pacjenci mogą czuć się bezpiecznie.
- Muszę również powiedzieć, że do naszego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego trafiły także środki higieniczne od mieszkańców miasta i gminy Miłakowo i Zakonu Franciszkanów. W tym trudnym dla nas wszystkim czasie pomogą nam prawidłowo funkcjonować. Za okazaną życzliwość, wrażliwość i otwartość na potrzeby naszego szpitala także serdecznie dziękuję.

Przypominamy:
• Szpital Miejski w Morągu otrzymał od Waldemara Kaczkana darowiznę w wysokości 40 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczono na zakup urządzeń do kompleksowej dezynfekcji pomieszczeń i karetek.
• Firma TECH-BET w Żabim Rogu przekazała dla Szpitala Miejskiego w Morągu darowiznę na kwotę 16284,55 złotych. Przedmiotem darowizny były następujące produkty: kombinezony przeciwpyłowe W 19 - 200 sztuk, osłonki na buty - 4 opakowania ( 200 sztuk), termometry bezdotykowe - 13 sztuk, maski ochronne FFP3 - 200 sztuk.
• Mieszkańcy Morąga przekazali personelowi medycznemu maseczki szyte i jednorazowe, ochraniacze na obuwie, środki do dezynfekcji, fartuchy oraz przyłbice.


Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur #3057436 | 79.124.*.* 2 lut 2021 20:10

    a czego jest Ministerstwo Ochrony Zdrowia żeby szpital od prywatnych osób musiał żebrać na podstawowe środki ochrony ? gdzie My żyjemy - w cywilizowanym kraju , czy w jakimś bantustanie w Afryce ...gdzie jest haracz , który każdego miesiąca jest ściągany od każdego podatnika ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Leser #3057400 | 37.248.*.* 2 lut 2021 19:41

    Jedyną zasluga Pani Prezes i obecnego burmistrza była zgoda na likwidację ginekologi i położnictwa w Morągu i uczynienie że szpitala drugorzędnej placówki zajmująca się tylko rehabilitacja starszych ludzi. Pozostali mieszkańcy miasta muszą szukać pomocy w szpitalu w Olsztynie. Gratulacje

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz