Niespokojnie na drogach powiatu

2021-01-28 11:33:52(ost. akt: 2021-01-28 11:35:23)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum

Kolejny dzień policjanci z powiatu działdowskiego wyjeżdżali do zdarzeń drogowych, których uczestnikami byli kierujący pojazdami. W wyniku tych zdarzeń żaden z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń.
W środę (27.01.2021r.) tuż po 6.00 rano w miejscowości Kraszewo w gminie Iłowo-Osada kierujący pojazdem marki Opel Vectra nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w pojazd marki Peugeot. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Wykonujący na miejscu zdarzenia czynności policjanci ruchu drogowego zatrzymali dowody rejestracyjne od obu pojazdów. Sprawcę koalicji, mieszkańca gminy Iłowo-Osada pouczono.

Następnie policjanci prewencji wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem osobówki i ciężarowej Skanii. Do zdarzenia doszło w miejscowości Komorniki w gminie Działdowo. obecni na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki Skoda Fabia, mieszkaniec Działdowa, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu ciężarowego marki Scania doprowadzając do zderzenia pojazdów. Poszkodowany to kierujący Skanią mieszkaniec gminy Pasym. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Z kolei funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lidzbarku prowadzili czynności na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Kiełpiny w gminie Lidzbark. Na parkingu przyszkolnym zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdem marki Mazda nie zachował należytej ostrożności wykonując manewr cofania i uszkodził pojazd marki Fiat Punto. Również w tym przypadku interwencja Policji dla sprawcy zdarzenia zakończyła się mandatowo.

Kolejny raz Policja apeluje do kierujących o większą ostrożność i dokładne upewnienie się zanim wykonają jakiś manewr na drodze czy w miejscu postojowym.

KPP Działdowo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. POUCZONO #3051040 | 31.0.*.* 28 sty 2021 12:48

    POUCZONO za kolizję Podejrzane czyżby kompel lub rodzina

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz