Giżycka Grupa Regatowa z nową sekcją - krawiecką

2021-01-26 08:19:33(ost. akt: 2021-01-26 08:34:56)

Autor zdjęcia: GGR

Do pracy zabrali się rodzice młodych żeglarzy, którzy posiadają maszyny do szycia lecz brak im umiejętności. Pierwsze warsztaty szkoleniowe z krawiectwa odbyli przy wsparciu klubowego rodzica.
Jak to zwykle u rodziców giżyckich żeglarzy bywa, najpierw jest pomysł i żywa dyskusja, a potem szybkie i profesjonalne działanie. Tym razem rodzice z Giżyckiej Grupy Regatowej zabrali się za szycie. Nie każdy tę sztukę krawiecka zna, choć w domu ma maszynę do szycia. Postanowiono zorganizować szkolenie.

– Podczas jednych z rozmów okazało się, że wiele klubowych mam posiada maszyny do szycia, ale nie bardzo potrafią z nich korzystać – mówi Alicja Klimaszewska, szefowa Giżyckiej Grupy Regatowej. – A jeden z naszych rodziców Kazimierz Kamiński jest krawcem z wykształcenia i zaproponował wsparcie. W szkoleniu pomogła również Ewa Roman. Latem nie mamy czasu na takie warsztaty, a teraz jest odpowiednia pora, żeby nauczyć się szyć.
Obrazek w tresci

Klubowe mamy nauczyły się nie tylko podstawowej obsługi maszyny do szycia, ale samodzielnie wykonały w ramach ćwiczeń np. fartuszki kucharskie. A to dopiero początek. Sekcja krawiecka ma poważne plany.
Obrazek w tresci

– Bardzo nam się spodobało – dodaje Alicja Klimaszewska. – Co prawda żagli szyć nie będziemy, ale zamierzamy szyć plecaki, bandamki. Poza tym zawsze trzeba coś podreperować. Umiejętności szycia bardzo nam się przydadzą.

Giżycka Grupa Regatowa czeka na kolejne klubowe mamy, które zechcą wesprzeć sekcję krawiecką.
rsKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ik. #3049994 | 85.216.*.* 27 sty 2021 10:35

    Regatowcy jak zwykle aktywni i kreatywni ! Brawo ! Bardzo dobry pomysl na covidowe ,"bezczynne" dni ! Umiejetnosc szycia i radzenia sobie z "malymi" problemami przydaje sie zawsze ! Ahoj !

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Kurek #3049374 | 89.229.*.* 26 sty 2021 15:07

    No temat w sam raz do tej gazety

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz