Rękawiczki pilnie poszukiwane

2021-01-19 16:26:12 (ost. akt: 2021-01-19 15:25:27)
Dzieci Agnieszki Detyny na szczęście przygotowane są na mróz i śnieg

Dzieci Agnieszki Detyny na szczęście przygotowane są na mróz i śnieg

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Zima potrafi zaskoczyć nie tylko drogowców, ale także rodziców. A ci, mają trudność ze zdobyciem rękawiczek, spodni narciarskich czy butów na śnieg dla swoich pociech. Bo przecież od lat nie było dużych mrozów. A jednak...
ZIMA NAS ZASKOCZYŁA

Sanki rozchodzą się w dwie godziny. Było 27 sztuk. Jabłuszek do zjeżdżania przychodzi ok. 40 sztuk dziennie. Znikają z jeszcze większą prędkością niż sanki. Paweł Dzioban, właściciel jednego z olsztyńskich sklepów z odzieżą dziecięcą i akcesoriami, mówi, że takiego szaleństwa nie było nawet przed Bożym Narodzeniem. Nie nadąża z realizacją zamówień. — Zamawiam w hurtowniach, ale te też mają opóźnienie, bo producenci nie wyrabiają z produkcją. Teraz czekam na dostawę z Krakowa. Niektórzy zaczynają ściągać surowiec z Ukrainy, bo u nas zaczyna brakować go do produkcji ślizgów.

NIE BYLI PRZYGOTOWANI

We wtorek miały dojechać jabłuszka. O każdej dostawie właściciel sklepu informuje na Facebooku. Reszta rozchodzi się pocztą pantoflową. — Mój sklep mieści się na Zatorzu, ale przyjeżdżają do nas nawet mieszkańcy Pieczewa — opowiada.

Bo na dobrą sprawę, co powiedzieć dziecku, które bardzo chce wyjść na sanki, a tamte, z ubiegłych lat nie nadają się do niczego? Albo kiedy jabłuszko czy talerz do zjeżdżania pęka? Że pozjeżdża z górki za pięć dni, bo tyle średnio trwa dostawa ze sklepu internetowego? W co dziecko ubrać, jeśli spodnie na śnieg z ubiegłego roku sięgają mu ledwo do łydek?

Zapytaliśmy Pawła Dziobana, dlaczego ludzie nagle odkryli braki w garderobie. — Myślę, że po prostu w ogóle nie spodziewali się takiej mroźnej zimy i nie przygotowali się odpowiednio — odpowiada. — Ja także nie zaopatrywałem pod tym kątem sklepu. Bo przecież rok temu zima rwała raptem jeden dzień. A teraz się okazało, że mróz został z nami na dłużej, sypnęło śniegiem i nagle wszystko jest potrzebne.

[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz we wtorkowym (19 stycznia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dlugi #3044545 | 46.204.*.* 19 sty 2021 18:21

    mrozy sie juz kończa i nie wroca to i rekawiczki zbędne

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.