W Morągu też będą punkty szczepień

2021-01-14 11:45:29(ost. akt: 2021-01-14 12:04:29)

Autor zdjęcia: Bartosz Witos

Niezła “burza” rozpętała się po publikacji naszego artykułu “Nie chce się naszym przychodniom pracować”. Po interwencji gazety jednak będą szczepić. Punkty szczepień powstaną w Szpitalu Miejskim i w przychodni "Twoje Zdrowie" przy ulicy Warmińskiej.
(...)
Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski zgadza się, że w Morągu placówki POZ powinny szczepić swoich pacjentów. Zaniepokojony całą tą sytuacją postanowił pomóc mieszkańcom w tej sprawie.
— W pełni zgadzam się ze stwierdzeniem, że to przychodnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej powinny szczepić naszych mieszkańców na COVID-19 — mówi Tadeusz Sobierajski, burmistrz Morąga. — Byłem zaskoczony informacją Narodowego Funduszu Zdrowia, że w naszej gminie żadna przychodnia nie złożyła stosownego wniosku o utworzenie punktu szczepień – dodaje Tadeusz Sobierajski. — To nie jest komfortowa sytuacja dla mieszkańców, którzy chcieliby się zaszczepić na COVID-19. To przecież nasze trzy morąskie przychodnie posiadają największą wiedzę na temat zdrowia mieszkańców gminy Morąg.

(...)
— Jednakże biorąc pod uwagę brak zainteresowania morąskich przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, prezes zarządu Miejskiego Szpitala w Morągu zadeklarowała swoją pomoc w tym procesie i złożyła wniosek do Narodowego Funduszu Zdrowia o utworzenie punktu szczepień w naszym szpitalu. Jesteśmy dużą gminą i sytuacją niedopuszczalną jest, by nasi mieszkańcy mieli ograniczony dostęp do szczepień na COVID-19 – stwierdza burmistrz.
(...)

— Szpital w Morągu zgłosił się do szczepień COVID- 19 — potwierdza prezes Ewa Michałowska. — Moja decyzja wynikała z faktu, że gabinety lekarzy rodzinnych, niestety, nie zadeklarowały się do uruchomienia punktu szczepień w swoich przychodniach.
(...)

Oprócz wniosku szpitala, jak się dowiedzieliśmy, został złożony także wniosek na utworzenie punktu szczepień przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Twoje Zdrowie” przy ulicy Warmińskiej w Morągu.

Więcej na ten temat w jutrzejszym numerze Gazety Morąskiej.
Zapraszamy do lektury

Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maks #3041898 | 176.97.*.* 15 sty 2021 11:36

  Suwik i dziennikarstwo - sprzeczność sama w sobie. Bardzo ciekaw jestem dlaczego dr.Szulc i dr . Chiliński oleli swoich pacjentów. Kuriozum to leczenie na modłę Kaszpirowskiego przez telefon. To prost zwiększa śmiertelność z powodu innych chorób niż Covid

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Voo Voo #3041884 | 95.160.*.* 15 sty 2021 11:23

  HAHAHAHAHA........ Nie boi się Pani trudnych tematów? Śmiech na sali. Ostatni raz ta gazeta poruszyła trudny temat jeszcze za czasów red. Suwika.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Mkt #3041862 | 5.172.*.* 15 sty 2021 11:09

  Brawo gazeta! Dzieki wam coś się zmieniło, dziwi mnie wypowiedź burmistrza bo na sesji rady wypowiadał się zupełnie inaczej jak by było mu obojętne i że nie ma wpływu na szpital ,obłudnik jeden.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mieszkaniec #3041249 | 31.0.*.* 14 sty 2021 17:46

   Brawo Pani Wiesławo, nie boi się Pani trudnych tematów, a szpital nie musiał, a pomoże..

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)