Zadzwonił na Policję i zgłosił, że „zabił żonę nożem”

2021-01-08 11:30:48(ost. akt: 2021-01-08 11:32:03)

Autor zdjęcia: policja

Mieszkaniec Działdowa został ukarany mandatem za bezpodstawne wezwanie Policji. Mężczyzna zadzwonił na Policję twierdząc, że zabił żonę. Na miejscu policjanci stwierdzili, że przyczyną wezwania Policji było niezadowolenie zgłaszającego spowodowane workiem na śmieci.
Pewien mieszkaniec Działdowa zadzwonił na Policję i zgłosił, że ktoś zostawił worek ze śmieciami przy jego drzwiach. Mężczyzna został poinformowany o dalszym postępowaniu. Ponownie zadzwonił na Policję i zgłosił, że „zabił żonę nożem”. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol, który nie potwierdził informacji ze zgłoszenia. Podczas rozmowy ze zgłaszającym okazało się, że przyczyną niezadowolenia mężczyzny był worek ze śmieciami, który sąsiad wystawił przed drzwi z zamiarem ich wyrzucenia do kontenera na śmieci. Z uwagi na bezpodstawne wezwanie Policji, zgłaszającego „żartownisia” policjanci ukarali mandatem.

Przypominamy, kto bezmyślnie wzywa Policję na interwencję popełnia wykroczenie z art. 66 Kodeksu Wykroczeń, który mówi:

§1 - kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych.

§ 2 Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

KPP Działdowo

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Guncy #3037970 | 31.0.*.* 11 sty 2021 11:40

    Dzwonił raz na sąsiada, że śmieci wywala na klatkę to nikt nie przyjechał Wkurwił się i powiedział drugi raz że żonę dziobnął nożem i od razu patrol przyjechał Co zrobili ze śmieciarzem co cuchnące wory zostawia na klatce Mandat to sąsiad powinien dostać

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Sąsiad #3036689 | 176.103.*.* 9 sty 2021 11:41

    Sąsiadowi mandat za zasmiecanie worem klatki schodowej

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz