Dwa wypadki, dwanaście kolizji. Policjanci z Olsztyna podsumowali święta

2020-12-28 12:16:45 (ost. akt: 2020-12-28 12:21:42)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia doszło do 2 wypadków drogowych w których na szczęście nikt nie zginął. Policjanci z ruchu drogowego wzywani byli do obsługi 12 kolizji drogowych. Wyeliminowanych zostało również 7 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”.
Jak co roku, olsztyńscy policjanci w trakcie Świąt Bożego Narodzenia czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. Większa niż zwykle liczba policjantów to efekt ogólnopolskich działań „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Zadaniem policjantów było dokładne sprawdzenie, czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego stosują się i przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. to, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości jak również poddawali kierujących badaniu na zawartość alkoholu w ich organizmach. Swoją uwagę policjanci skupiali również na kontroli stanu technicznego pojazdów oraz na tym, w jaki sposób przewożone w autach są dzieci i czy wszyscy podróżni korzystają z pasów bezpieczeństwa.

— Zadowalającym jest fakt, że na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego w trakcie świąt nikt nie zginął. Policjanci pracowali na miejscu 2 wypadków drogowych i 12 niegroźnych kolizji. Mimo wcześniejszych apeli, nadal znaleźli się „śmiałkowie” którzy odważyli się wsiąść za kierownicę znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 7 takich kierowców — informuje Rafał Prokopczyk z KMP w Olsztynie.

KMP Olsztyn/(rp)


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. NOL z wyboru #3029104 | 87.204.*.* 28 gru 2020 14:39

    GW jest gazetą powiatu olsztyńskiego czy gazetą o zasięgu wojewódzkim ? media ogólnopolskie informują, że na drogach naszego województwa było kilka ofiar śmiertelnych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.