Zmarł Stanisław Piasek, zasłużony iławianin

2020-12-24 09:26:16(ost. akt: 2020-12-24 09:32:58)

Autor zdjęcia: stowarzyszenie CROSS

Wczoraj, po ciężkiej chorobie, zmarł iławianin Stanisław Piasek. Był wieloletnim prezesem, a także założycielem klubu "Morena".
Stanisław Piasek miał 78 lat. Zmarł 23 grudnia 2020 r. Był założycielem i wieloletnim prezesem Iławskiego Klubu Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Morena" w Iławie. Był także jednym ze współzałożycieli Stowarzyszenia CROSS.
Jak czytamy na FB stowarzyszenia CROSS, które poinformowało o śmierci śp. Stanisława, nieprzerwanie od 1985 roku prowadził działalność na rzecz osób niewidomych i słabowidzących. Za swoją wieloletnią pracę na rzecz środowiska osób niewidomych został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi nadawanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. otrzymał też odznaczenie "Zasłużony dla Sportu" nadawane przez Ministra Sportu, a także został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla miasta Iławy”. Wśród osób niewidomych i słabowidzących zostanie zapamiętany jako wielki pasjonat i animator żeglarstwa i kajakarstwa na Jezioraku. Rozwijał w środowisku idee kręgli klasycznych, strzelectwa laserowego.
Informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych zostaną przekazane w późniejszym terminie.

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mirosław #3027030 | 83.25.*.* 24 gru 2020 11:46

    Odszedł Wielki Człowiek. Panie Stanisławie !!!. Tam gdzie jesteś naprawiaj ich kręgosłupy. Dzięki panu, mój jest na razie oki. Cześć pamięci.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz