Sesja się odbyła, radni podjęli uchwały

2020-12-24 08:00:00(ost. akt: 2020-12-24 04:16:55)

Autor zdjęcia: UM Biała Piska

Wczoraj (23 grudnia) radni jednogłośnie przyjęli uchwały związane m.in. z wypłatą wynagrodzeń nauczycielom i pracownikom oświaty. Sesję poprowadziła wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Białej Piskiej, Iwona Piechowska.
Niestety, nie odbyła się ponadplanowa sesja Rady Miejskiej w Białej Piskiej o pierwszej, wyznaczonej godzinie (godz. 9.00). Choć wszyscy przyszli do sali przy ulicy Sikorskiego, którą wskazał przewodniczący mimo, iż niezbędny sprzęt transmitujący obrady znajduje się w sali konferencyjnej przy ulicy Sportowej, przewodniczący Marek Grabowski nie otworzył nawet sesji.

To właśnie dzisiaj, po raz kolejny, miały być uchwalane m.in. wynagrodzenia nauczycieli i pracowników oświaty. Sesja sprzed kilku dni trwała niespełna minutę, wówczas tematu przewodniczący nie podjął, a dzisiejszy dzień był ostatnim, by jeszcze przed świętami uchwalić tak ważną kwestię i zlecić przelewy.

Wolna dyskusja przy ulicy Sikorskiego, w której brali udział także dyrektorzy i pracownicy szkół, trwała około 35 minut. Do przewodniczącego Marka Grabowskiego i radnych z klubu „Dobro Wspólne” (Jerzy Brzózka, Eugeniusz Niedźwiedzki, Sławomir Duda, Dariusz Gąska, Janusz Połujański) nie docierały informacje, że niespełna 100 metrów dalej, przy ulicy Sportowej znajduje się sala konferencyjna dostosowana do potrzeb sesji i komisji.

Przewodniczący zapytany o to, dlaczego nie przeprowadza sesji online, gdy radni mają do tego sprzęt pozyskany z projektu i przeszli szkolenie odpowiedział, że potrzebuje czasu, by się douczyć. Zaproponowano, by przejść do sali przy ulicy Sportowej, w której czeka pracownik obsługi.

Z zaproszenia skorzystało sześciu radnych (Katarzyna Cybula, Anna Albińska, Małgorzata Piotrowska, Alicja Nowak, Zbigniew Dąbkowski i Jerzy Muszyński), nauczyciele, pracownicy oświaty, burmistrz i skarbnik. Przewodniczący i radni z klubu „Dobre Wspólne” nie przyszli.

O godzinie 12.00, na wniosek burmistrza, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Białej Piskiej – Iwona Piechowska podjęła się przeprowadzenia tej samej sesji. Ostatecznie radni jednogłośnie przyjęli uchwały związane m.in. z wypłatą wynagrodzeń nauczycielom i pracownikom oświaty.

W tych obradach nie uczestniczył przewodniczący – Marek Grabowski.

W obronie pensji wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty stanęły dyrektorki szkół ze Skarżyna i Bemowa Piskiego – pani Kamila Piasecka i Joanna Gerejczyk oraz Marek Konopka - dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Białej Piskiej.
Urząd Miejski w Białej Piskiej

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. WĄTPIĘ CZY ZLECIŁ.CO TEN PIS WYPRAWIA. #3027622 | 81.15.*.* 25 gru 2020 20:02

  TYLKO PRZEWODNICZĄCY MA TAKIE UPRWNIENIA BY ZLECIĆ SWOJE ZASTĘPSTWO.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Beatka odejdź, nie mieszaj #3027388 | 81.15.*.* 25 gru 2020 10:17

  wiceprzewodnicząca nie mogła bez zgody przewodniczącego poprowadzić radnych do pomieszczenia innego, no jajca sobie burmistsz białe? przecież to przestępstwo a uchwały i tak nie będą ważne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Anty marek #3027246 | 188.146.*.* 24 gru 2020 21:21

  Wywalić na zbity ryj marka dość tego cyrku !!?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz

 4. BRAK ABOLUTORIUM I VOTUM ZAUFANIA. #3026968 | 81.15.*.* 24 gru 2020 10:11

  BURMISTRZYNI SOKOŁOWSKA BEZ ... UPRAWNIEŃ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz