Brawa dla młodych wokalistek i pani Moniki

2020-12-19 12:14:13(ost. akt: 2020-12-20 09:50:57)
Jagoda Prokop zapewne zaliczy rok 2020 za udany, bo wyśpiewała wiele nagród

Jagoda Prokop zapewne zaliczy rok 2020 za udany, bo wyśpiewała wiele nagród

Autor zdjęcia: GCK Kurzętnik

Podopieczne Moniki Weisgerber – wokalistki Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku i uczennice Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim, nie próżnują. Wzięły udział w wielu imprezach on line. Wyśpiewały miejsca na podium i nagrody.
W czasie trwającej pandemii koronawirusa muzyczne konkursy i festiwale odbywają się w formule on line. Aktualnie lokalne zmagania „urosły” do rangi ogólnopolskiej, bo do organizatorów muzycznych imprez napływają zgłoszenia z całej Polski.

Jak widać nagrania i talent wokalistek z gminy Kurzętnik doceniło jury wielu konkursów odbywających się w różnych miejscach Polski.

Poniżej lista ostatnich sukcesów.
*Na XVI Przeglądzie Poezji i Pieśni Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską" w Puławach pierwsze miejsce wyśpiewała Jagoda Prokop, drugie Honorata Nowińska, a wyróżnienie otrzymała Maria Gruźlewska.

Jagoda Prokop zapewne zaliczy rok 2020 za udany, bo wyśpiewała wiele nagród

*Podczas XIII Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Nowym Mieście pierwsze miejsce przyznano Honoracie Nowińskiej, a trzecie Zuzannie Nowińskiej.

*Na Konkursie Piosenki Patriotycznej „Każdy Polak gra i śpiewa Polsce” w Krakowie drugie miejsce przypadło Jagodzie Prokop, a wyróżniono Zofię Sendzikowską.

Jagoda Prokop zapewne zaliczy rok 2020 za udany, bo wyśpiewała wiele nagród

*Konkurs Pieśni Patriotycznej w Myślenicach wygrała Zofia Sendzikowska, a drugie miejsce komisja przyznała
Jagodzie Prokop.

*Odbył się też Kujawsko - Pomorski Przegląd Pieśni Patriotycznych w Bydgoszczy. Na tej imprezie Zofia Sendzikowska zajęła drugie miejsce, a wyróżniono Jagodę Prokop.

*Młode wokalistki odnotowały też sukcesy na XII Międzygminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w Kamionce. Pierwsze miejsca wyśpiewały Jagoda Prokop, Zofia Sendzikowska i Maria Gruźlewska. Drugie zajęła Anastazja Kłosowska, a jury wyróżniło Oliwię Płotkę.

*Na IX Rejonowym Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej "Dla Ciebie śpiewam, Polsko!" w Lasecznie trzecie miejsce przyznano Marii Gruźlewskiej, a wyróżniono Jagodę Prokop, Anastazję Kłosowską i Zuzannę Nowińską.

*Warto reż wspomnieć o 4 – letniej Honoracie Nowińskiej, która wyśpiewała trzecie miejsce podczas II Konkursu Piosenki Przedszkolnej "Moja Rodzina" w Krakowie.


*Nasze wokalistki wzięły też udział w Internetowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej w Brodnicy. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych wyśpiewały Zofia Sendzikowska i Nina Kowalczyk, drugie Jagoda Prokop i Maria Gruźlewska, a trzecie Oliwia Płotka.


*Na XXV Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces” do organizatora wpłynęło 1.001 zgłoszeń z całej Polski. Do etapu rejonowego zakwalifikowano 551 osób, w tym Anastazję Kłosowską i Marię Gruźlewską. Marysia zakwalifikowała się do ścisłego finału i była w gronie 117 finalistów.

*W Wąbrzeźnie odbył się XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewane dzieciaki”. Wyróżnienie przyznano
Zosi Sendzikowskiej oraz Anastazji Kłosowskiej.

Gratulujemy młodym wokalistkom oraz Monice Weisgerber, pod której kierunkiem pracują dziewczynki.
Grażyna Jonowska