Warmiński Jarmark Świąteczny [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-12-07 12:51:19(ost. akt: 2020-12-11 06:40:30)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przyzwyczailiśmy się, że Warmiński Jarmark Świąteczny to rozgrzewająca dawka ciepła w środku zimy. Ożywcza piguła piękna i dobrej energii, dzięki którym olsztyńskie Stare Miasto otula atmosfera autentycznej wspólnoty i wyśmienitej zabawy. I to się na pewno nie zmieni!
— Oczywiście nie zamierzamy mydlić wam oczu: za nami piekielnie trudny rok. I nie wszystko może być dziś tak, jakbyśmy sobie życzyli. Ale niezmiennie najważniejsze dla nas pozostaje to, byście byli zdrowi i bezpieczni. Dlatego tym razem, w rzeczywistości kolejnych epidemicznych ograniczeń, wyjątkowo nie możemy zaproponować wam zabawy przy świątecznych występach artystycznych ani buszowania po jarmarkowej części gastronomiczno-wystawienniczej. Ale zrobimy wszystko, byście mimo niełatwych czasów poczuli z nami niepowtarzalną atmosferę świąt podczas "Jarmarku takiego samego, jak nigdy!" — informują organizatorzy.

I dodają: — Cały obszar Starego Miasta zamienimy w arenę swoistej gry miejskiej - choć bez udziału animatorów. Wierzymy, że kolejne przystanki na jej trasie dostarczą wam wiele radości i pozwolą przypomnieć sobie, jak wygląda uśmiech. W Zaułku Szlachetnych Uczynków spróbujemy odkryć wasze supermoce w niesieniu pomocy i zaprosimy was na giełdę dobrych pomysłów. Wzdłuż Alei Pięknych Życzeń natkniecie się na pozdrowienia od historycznych postaci związanych z regionem, a specjalna skrzynka świętego Mikołaja będzie czekała na wasze życzenia. W Uliczce Innych Wspomnień stanie wyjątkowa, komiczno-sentymentalna wystawa plenerowa "Strzeż się Mikołaja!". Na Przystanku Miłość natkniecie się na oryginalną instalację z jemiołą, świąteczną ramkę do pamiątkowych zdjęć, miłosną ławeczkę muzyczną oraz oczywiście tablicę do miłosnych wyznań. Trakt Mikołajowy przyozdobi niezwykła wystawa wizerunków Mikołajów na przestrzeni dziejów i z różnych stron świata. Na Placu Marzycieli zanurzycie się w niesamowity świat inspirowany Alicją w krainie czarów i Narnią, pełen fantastycznych, rozświetlonych i baśniowych dekoracji. Arkady Pomocnych Skrzatów zamienią się w bajkową przestrzeń z wesołymi wizerunkami skrzatów i krasnali.

By ułatwić poruszanie się po tym niezwykłym, świątecznym świecie, przy głównych wejściach oraz w centralnym punkcie Starego Miasta staną wielkoformatowe mapy kierujące do wszystkich lokalizacji.

Stare Miasto tradycyjnie pokryją niezliczone, świąteczne dekoracje, a w okolicach olsztyńskich szpitali i placówek specjalistycznych zaprezentowane zostaną wyjątkowe spektakle plenerowe teatrów ognia, które będzie można bezpiecznie podziwiać z okien.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

mat. MOK Olsztyn

XII Warmiński Jarmark Świąteczny
"Jarmark taki sam, jak nigdy"
10-13 grudnia
Stare Miasto
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ula #3019098 | 79.189.*.* 11 gru 2020 08:12

  Pięknie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Nnkn #3018998 | 88.156.*.* 10 gru 2020 20:24

  Ładne. Lepsze na pewno niż rzeźby lodowe które niestety z braku zimy zawsze topniały. Tyle tylko że to jest ładne i zachęca do gromadzenia się tam. Ale przetrwaliśmy natarcie strajku samozwanczo i Górnolotnie nazywanym kobiet więc i tu damy radę

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Ola #3018980 | 46.186.*.* 10 gru 2020 20:01

  Nareszcie coś świątecznego

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 4. Al0nzo #3017228 | 46.76.*.* 7 gru 2020 14:22

  Super nocą to wygląda nawet Gorzej za dnia .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 5. Stivo #3017205 | 83.16.*.* 7 gru 2020 13:15

  same rarytasy :-D

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz