Warmia grała bez bramkarza

2020-12-06 16:00:00(ost. akt: 2020-12-06 16:10:48)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Rok temu w Uranii pierwszoligowa Warmia Energa niespodziewanie przegrała z USAR-em Kwidzyn, jednak w sobotę w Olsztynie sensacji już nie było. Natomiast w Elblągu KPR uległ Nielbie Wągrowiec. Wygrana gości była jak najbardziej zasłużona.
* Warmia Energa Olsztyn – USAR Kwidzyn 30:18 (15:10)
WARMIA: Makowski, Kaczmarczyk, Matusiak, Laskowski 2, Starzec 1, Didyk, Konkel 9, Kopyciński 6, Sikorski, Chełmiński 5, Golks, Zemełka 1, Klapka 4, Kozłowski, Dzido 2, Malewski; kary: 4
Najwięcej bramek dla USAR: Preuss 6; kary: 0

Jarosław Knopik, trener olsztynian, miał bardzo ciekawy pomysł na ten pojedynek. Otóż w pierwszej połowie po kwadransie grały dwa odmienne składy, na dodatek gdy tylko olsztynianie byli przy piłce, natychmiast z boiska schodził ich bramkarz - w ten sposób gospodarze w ataku praktycznie cały czas grali w przewadze.
- Bardzo skutecznie na lewym skrzydle zagrali Konkel i Kopyciński, którzy zdobyli połowę naszych bramek - przyznaje szkoleniowiec Warmii.
W drugiej połowie olsztynianie powrócili już do gry z bramkarzem, a że gra im się nadal układała, więc powiększyli przewagę do 12 bramek. - To była pełna kontrola - ocenia trener Knopik. - Świadczy o tym chociażby to, że straciliśmy tylko 8 bramek!

* KPR Elbląg — Nielba Wągrowiec 27:31 (10:14)

KPR: Jaworski, Shupyk — Stępień 7, Kowalkowski 5, Pałasz 4, Chyła 2, Budzich 2, Muracki 2, Nowakowski 2, Nowak 1, Peret 1,Kowszuk 1, Sporzak, Reseman, Robak, Stecki; kary: 8 min
Najwięcej dla Nielby: Gąsiorek 7, Drzazkowski, Gregor, Widziński po 5; kary:10 min

Początek meczu był wyrównany (2:2 po 7 minutach), ale gospodarze wyprowadzili szybkie kontry, po których wygrywali 6:3. Zanosiło się na niespodziankę, jednak za chwilę wszystko wróciło do normy i w 18. min Nielba wyszła na pierwsze prowadzenie (9:8). Elblążanie mieli duże problemy w ofensywie, popełniali sporo błędów, a że ostatnie dwie minuty pierwszej połowy też należały do gości, więc do przerwy wygrywali 14:10.
W drugiej połowie ton grze nadal nadawała Nielba. Kwadrans przed końcem przyjezdni wygrywali 28:18 i właściwie było już po meczu. W tej sytuacji szkoleniowcy gości zaczęli rotować składem, co wykorzystał KPR, rzucając siedem bramek z rzędu.

* Inne wyniki 10. kolejki: SPR GKS Autoinwest Żukowo – Gwardia Koszalin 31:27 (16:12), MKS Grudziądz – SMS ZPRP Gdańsk 34:26 (19:14), SMS ZPRP Kwidzyn – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 25:30 (12:16).