Nie możesz tego przegapić: Forum Przedsiębiorczości PARP

2020-12-04 15:16:16 (ost. akt: 2020-12-04 15:51:29)
9 grudnia, z okazji 20-lecia utworzenia Agencji odbędzie się Forum Przedsiębiorczości. Wydarzenie jest okazją do podsumowania działalności PARP a także do dyskusji w której polscy i zagraniczni przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, menadżerowie oraz eksperci z różnych dziedzin podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Udział w Forum zapowiedzieli m.in. Jarosław Gowin – Wiceprezes Rady Ministrów; Minister Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Małgorzata Jarosińska-Jedynak – Sekretarz Stanu z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
Całodniowa konferencja rozpocznie się o godz. 10:00, a zainauguruje ją Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Marvin Liao – inwestor, trener, doradca oraz mentor programów akceleracyjnych na całym świecie. Były Partner w funduszu VC 500 Startups. W ciągu 6 lat pracy w funduszu nadzorował inwestycje w ok. 415 start-up’ów.

Jubileuszowe spotkanie PARP zostało podzielone na pięć bloków tematycznych, w których wezmą udział reprezentanci świata biznesu, administracji, nauki oraz specjaliści branżowi:

Blok I: Polskie startupy w drodze na szczyt. Czyli jak to robimy w Polsce i na świecie?
Blok II: Innowacje motorem rozwoju przedsiębiorczości. W jaki sposób innowacje napędzają biznes i dlaczego warto w nie inwestować?
Blok III: Ekspansja na rynki międzynarodowe. Doświadczenia polskich firm.
Blok IV: Strategie działań w obliczu trudnych sytuacji. Jak radzić sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami?
Blok V: Kompetencje: biznes tworzą ludzie. Jak zapewnić im rozwój?

Małgorzata Oleszczuk, prezes PARP: Odkąd jesteśmy w Unii Europejskiej do przedsiębiorców za pośrednictwem PARP popłynęło wsparcie w wysokości 46 mld zł. A trzeba pamiętać, że Agencja powstała 5 lat wcześniej i jeszcze przed naszym przystąpieniem do UE polskie firmy również otrzymywały dofinansowanie. Dziś jesteśmy zupełnie innym krajem i zupełnie inną Agencją. Rozwijamy się, szukamy innowacyjnych rozwiązań, uruchamiamy pilotażowe działania, a nasi beneficjenci to niejednokrotnie firmy, które odniosły międzynarodowy sukces – dodaje.[/b].

W tym ważnym wydarzeniu jest też wątek olsztyński. W bloku "Innowacje motorem rozwoju przedsiębiorczości. W jaki sposób innowacje napędzają biznes i dlaczego warto w nie inwestować?: weźmie udział Rafał Tomasiak z olsztyńskiego Zortraxu

Program: KLIKNIJ TUTAJ

WAŻNE: Udział w wydarzeniu jest bezpłatny a wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.