Policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju dla podejrzanego o posiadanie narkotyków

2020-12-02 12:41:11(ost. akt: 2020-12-02 12:42:26)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Mieszkaniec gminy Lidzbark posiadał przy sobie narkotyki i został zatrzymany przez patrol prewencji z Działdowa. Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów amfetaminy, które 27-latek nosił w kieszeni. Wpadł podczas policyjnej kontroli. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
27-letni mieszkaniec gminy Lidzbark został zatrzymany przez policjantów z Działdowa w niedzielę (29 listopada) na drodze prowadzącej z Jeglii do Rybna.

— Podczas przejazdu radiowozem policjanci zauważyli stojący w lesie pojazd. Podjechali do niego celem sprawdzenia i wówczas zauważyli siedzącego w aucie mężczyznę, który był bardzo zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Policjanci poddali 27-latka czynności legitymowania i z uwagi na jego nerwowe zachowanie, przeszukaniu podejrzewając, że może on coś ukrywać. Policyjny nos nie zawiódł funkcjonariuszy. Mężczyzna posiadał przy sobie w kieszeni odzieży foliowe zawiniątko z zawartością białego proszku. Badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło, że to amfetamina w ilości 35 gramów. Policjanci mężczyznę zatrzymali do wyjaśnienia— mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Dzisiaj (2 grudnia) Prokuratura Rejonowa w Działdowie zastosowała wobec podejrzanego o posiadanie narkotyków, środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Za posiadanie substancji psychotropowej wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KPP Działdowo / jn / rj)


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gg #3020192 | 10.10.*.* 14 gru 2020 10:41

    Zwykły cwel bez mózg zamiast wynieść i schować pod drzewo to czekał na straż leśną pusty pojeb w lesie czekał ale ustawka jeszcze go podjebal ktoś bo nie ma przypadków że akurat tam był patrol Hinc uczy poldasow aci jak psy tropiace6 i psychologowie widzą nerwowy stan

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Maks #3015386 | 37.47.*.* 2 gru 2020 17:29

    A my swoje

    odpowiedz na ten komentarz