Jak będzie wyglądała kolęda w tym roku?

2020-12-11 12:45:00(ost. akt: 2020-12-11 12:46:40)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

TRADYCJA || Pandemia koronawirusa trwa. Co z wizytami duszpasterskimi? Na to pytanie odpowiedział nam ks Paweł Borowski, rzecznik prasowy diecezji toruńskiej.
Co chwilę dowiadujemy się o tym, że kolejne plany musiały zostać zmienione ze względu na pandemię koronawirusa. Nawet jeśli niektóre wydarzenia się odbędą, to ich forma będzie inna od tej, do której byliśmy przyzwyczajeni.

W okresie grudniowych świąt powstaje pytanie o formę wizyt duszpasterskich. Czy ksiądz w raz z ministrantami odwiedzi nasze domu, tak jak to było w ubiegłych latach?

— W związku z sytuacją epidemiczną panującą w naszym kraju, tradycyjna forma wizyty duszpasterskiej zwana "kolędą" nie będzie w tym roku możliwa do zrealizowania — mówi ks Paweł Borowski, rzecznik diecezji toruńskiej — Jeśli jednak parafianie indywidualnie zaproszą duszpasterzy do odwiedzin i błogosławieństwa rodzin i domów, to kapłani skorzystają z takiego zaproszenia i udadzą się z błogosławieństwem do tych rodzin — podsumowuje ks Paweł.

Odwiedziny duszpasterskie odbywać się będą z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i bez udziału ministrantów i innych osób posługujących.

al


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wcale #3021041 | 10.10.*.* 15 gru 2020 21:19

    Jaka kolęda żeby ludzi zarazali

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Parafianka #3019408 | 10.10.*.* 11 gru 2020 19:30

    Co to za kolęda bez organisty, musi być organista żeby później baby mamrotały, że ksiądz zamknął organistę?

    odpowiedz na ten komentarz