Gmina Kurzętnik na czwartym miejscu w regionie

2020-11-30 00:28:09(ost. akt: 2020-11-30 00:31:34)
Osiedle na podkurzętnickim Dębnie

Osiedle na podkurzętnickim Dębnie

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W rankingu gmin opublikowanym przez Biznes Warmii i Mazur, dotyczącym największej liczby mieszkań oddanych do użytkowania w 2019 roku, gmina Kurzętnik uplasowała się w rankingu gmin wiejskich na wysokim 4 miejscu.
Inicjatywy związane z budownictwem na terenie gminy Kurzętnik widać gołym okiem. Sztandarowym projektem jest osiedle bloków Towarzystwa Budownictwa Społecznego na podkurzętnickim Dębnie.

Do użytku oddano już trzy bloki, natomiast czwarty jest w realizacji. Plany obejmują budowę piątego, bliźniaczego domu, którego zakończenie budowy planowane jest na III kwartał 2021roku. Trzeba również przypomnieć o działkach budowlanych z 50 - procentową bonifikatą dla osób korzystających z programu "Rodzina 500 plus". Kurzętnik jest pierwszym lokalnym samorządem w Polsce, który zaproponował tego rodzaju ulgi dla rodzin z dziećmi.

Dla władz gminy Kurzętnik priorytetem jest rozwój gospodarczy. Równolegle trzeba myśleć o polityce mieszkaniowej. Te działania są od siebie zależne i nie można bez tego rozważać wieloletniej, dynamicznej i zrównoważonej gospodarki. Rozwój lokalny jest bardzo ważny, ale musi się z tym wiązać polityka mieszkaniowa, dlatego postawiliśmy na budownictwo — jedno i wielorodzinne. Stąd nasz pomysł na Towarzystwo Budownictwa Społecznego i w dalszych planach na mieszkania deweloperskie. Mamy także pół tysiąca działek pod budownictwo indywidualne — oblicza Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik. ul