Wielka Orkiestra przygotowuje się do wielkiego finału

2020-11-29 08:10:07(ost. akt: 2020-11-27 13:17:09)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ruszyły przygotowania do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Olsztyński sztab już działa, a my wiemy, na co tym razem zagra WOŚP.
Już 29. Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia. Oznacza to, że 10 stycznia 2021 roku kolejny raz olsztyniacy i olsztynianki zagrają na rzecz ratowania zdrowia i życia dzieci.
Finał z głową — takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja stawia na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
— W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra — kolorów miłości, radości i optymizmu. Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba — podkreśla Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP. — Dlatego, po raz kolejny, prosząc o wsparcie, mówimy ludziom w Polsce i na całym świecie: gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują — dodaje.

Do przygotowania i poprowadzenia 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie powołany został Sztab #5699. Założycielem jest Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych prowadzone przez Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”.
— Gramy „Z głową na laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy”. Dołożymy wszelkich starań, aby 10 stycznia 2021 roku był atrakcyjny i radosny. Działamy i serdecznie zapraszamy do współtworzenia 29 Finału WOŚP w naszym mieście — mówią organizatorzy.

Jak można pomóc?
— Masz 18 lat? Zostań wolontariuszem. Załóż konto w serwisie iWolontariusz i dołącz do sztabu w twojej okolicy lub zbieraj w internecie za pomocą eSkarbonki.
— Jako rodzic lub opiekun prawny możesz zapisać swoje dziecko i sprawić, że wspólnie zostaniecie częścią ekipy 29. Finału WOŚP! Wystarczy, że wypełnisz formularz i wyrazisz zgodę na uczestnictwo twojego dziecka.
— Twoja firma też może zbierać pieniądze na rzecz WOŚP! Możesz zarejestrować puszkę, która będzie stała w twojej instytucji lub w czasie wydarzenia. Możesz też już na początku grudnia rozpocząć zbiórkę online.

Więcej informacji o przygotowaniach olsztyńskiego sztabu WOŚP na @wosp.olsztyn na Facebooku.

Milena Siemiątkowska

***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lola #3015228 | 185.32.*.* 2 gru 2020 10:50

  trzeba zbierać dla prezesa Owsiaka on też chce żyć .

  odpowiedz na ten komentarz

 2. WOŚPolub #3014675 | 88.156.*.* 30 lis 2020 23:35

  Warto dodać, że nie jest to jedyny sztab w Olsztynie. Są jeszcze dwa: Sztab nr 5287 - zespół szkół budowlanych w Olsztynie Sztab nr 4049 - warmińsko-mazurski oddział okręgowy PCK w Olsztynie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Mazur #3014561 | 79.124.*.* 30 lis 2020 18:11

  Owsiak powinien zorganizować zbiórkę kasy na pomoc dla ojca muchomora , jak również na pomoc dla TVPiS , która jest rządową szczekaczką propagandową - 2 miliardy to kropla w morzu potrzeb dla tej szczekaczki

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Matylda #3014535 | 5.172.*.* 30 lis 2020 16:53

  Taaa, róbta co chceta a potem Owsik nie pozwoli dać łóżek dla chorych na Covid, "bo on ich nie daje, tylko pożycza". Pasożyt pracujący 1 dzień w roku a leszcze się podniecają.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. babcia #3014329 | 83.9.*.* 30 lis 2020 08:58

   Ciekawa jestem, ile pieniędzy uda się w tym roku uzbierać dla p. Jureczka?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (9)