Błyszczą, jakby wyjechały z fabryki

2020-11-26 12:30:30 (ost. akt: 2020-11-26 12:33:55)
Auto detailing to  dopieszczania auta w każdym detalu — mówią Michał Żuryło i Maciej  Kałęka z Mazurek Premium Detailing

Auto detailing to dopieszczania auta w każdym detalu — mówią Michał Żuryło i Maciej Kałęka z Mazurek Premium Detailing

Autor zdjęcia: Andrzej Mielnicki

Auto detailing jest stosunkowo nową dziedziną w polskiej motoryzacji, ale z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Tylko , żeby cieszyć się autem jak spod igły, trzeba powierzyć to zadanie profesjonalistom.
Przypomina to trochę wizytę w salonie kosmetycznym, gdzie chodzą panie, żeby poprawić urodę. Tak jest odrobinę z auto detailingiem, który przebojem wdarł się na polski rynek motoryzacyjny. I ma coraz więcej fanów dla których już samo mycie auta na myjni nie wystarcza. Chcą, żeby auto wyglądało tak, jakby co dopiero wyjechało z fabryki. Ba, co więcej samochód po auto detailingu wygląda nawet dużo lepiej niż po opuszczeniu salonu. Jak to możliwe?

Czy jest ten tajemniczy auto detailing? — Chodzi o podniesienie walorów wizualnych i estetycznych samochodu, ale też dzięki nałożeniu specjalnych powłok lakier zostaje dodatkowo zabezpieczony, co zdecydowanie przedłuża jego trwałość. Pozwala też nam łatwiej utrzymać samochód w czystości — tłumaczy Paweł Stefański, kierownik Mazurek Premium Service, który oferuje też szeroki wachlarz usług zakresu auto detailingu. I to na najwyższym poziomie. — Auto detailing może obejmować zarówno karoserię, jak i wnętrze auta.

Auto detaling to proces dokładnego czyszczenia, polerowania, a potem zabezpieczania karoserii,. Jednak nie można porównać wprost auto detailingu do makijażu, przynajmniej nie jeden do jednego. Make up ma też zatuszować pewne braki, przykryć coś, a coś wyeksponować. Podczas gdy auto detailing to kompleksowa renowacja samochodu. W trakcie pracy usuwa się wszystkie drobne defekty, takie jak przebarwienie lakieru czy delikatne zarysowania. Tu nic się nie tuszuje.

Dlatego warto to powierzyć specjalistom, wtedy mamy gwarancję, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie, a my nie wyrzuciliśmy pieniędzy tylko na "przypudrowanie" auta.
Dla kogo i kiedy zdecydować się na auto detailing? Jak tłumaczą w Mazurek Premium Service każdy czas jest dobry na to, by zainwestować w profesjonalne czyszczenie auta i to niezależnie od tego, czy mamy nowy samochód, czy już kilkuletni. Każdy kto przywiązuje dużą wagę do wyglądu swego auta, powinien zdecydować się na taki lifting swoich czterech kółek, po którym auto naprawdę lśni, wyróżniając się zdecydowanie spośród innych, czasem nawet dużo droższych pojazdów.

— Z auto detailingiem jest jak w baśni Andersena o brzydkim kaczątku, które wyrosło na pięknego łabędzia — żartuje Paweł Stefański. — Polega na dopieszczeniu auta w każdym detalu. Dlatego po tym zabiegu samochody lśnią, a kilkuletnie auta wyglądają jak nowe.

Renowacja samochodu od zewnątrz polega na myciu karoserii, polerowaniu jej oraz zabezpieczeniu lakieru. Pierwszym krokiem do tej cudownej przemiany auta jest mycie oraz dokładne czyszczenie karoserii. Chodzi o usunięcie wszelkich zabrudzeń z powłoki lakierniczej. Podczas mycia czyści się kurz oraz delikatne zabrudzenia. Dokładne czyszczenie karoserii to kolejny krok, w trakcie którego usuwa się przytwierdzone do lakieru zabrudzenia takie jak smoła, asfalt. Te specjalistyczne usługi nazywają się dekontaminacją i deironizacją lakieru. Tak przygotowane auto poddawane jest polerowaniu. Na tym etapie usuwa się także drobne zadrapania, rysy.

Na koniec na karoserię nakładana jest warstwa ochronna, może być to warstwa wosku albo powłoka ceramiczna, która zabezpiecza lakier przed przyklejaniem się do niego drobinek kurzu, pyłków i innego rodzaju zabrudzeń. Pozwala łatwiej utrzymać auto w czystości. Powłoki są objęte oczywiście gwarancją — nawet do pięciu lat. Zamiast powłoki z ceramiki klienci mogą wybrać folię samoregenerującą, która dobrze chroni nadwozie przed odpryskami z drogi, zarysowaniami. Tu decyzja należy do klienta i oczywiście zasobności jego portfela.

Mazurek Premium Cars, olsztyńska firma, która od ćwierć wieku zajmuje się sprzedażą aut klasy premium, w swoim serwisie oferuje klientom także auto detailing wnętrza samochodu. W tym przypadku czyści się tapicerkę, szyby, plastikowe elementy. Po tych zabiegach wnętrze auta wygląda, jakby pojazd dopiero wyjechał z fabryki. Wszystko lśni, pachnie nowością.

Co więcej Mazurek Premium Service oferuje też zabezpieczenie ekranów, których jest coraz więcej w nowoczesnych autach i są coraz większe. A zabezpiecza się je tak samo jak zabezpieczamy ekrany naszych smartfonów, czyli poprzez nałożenie powłoki. Dzięki temu unikniemy zarysowań. Ekrany będą cały czas wyglądały jak nowe.

Wisienką na torcie auto detailingu naszych czterech kołek może być naprawdę coś wyjątkowego. Chodzi o niewidzialną wycieraczkę. Specjalna powłoka, którą nakłada się na przednią szybę sprawia, że nawet w rzęsisty deszcz przy prędkości powyżej 50 km/h nie ma potrzeby używania wycieraczek, woda spływa z szyby w ułamku sekundy i nie lgną tak do niej wszelkie zabrudzenia. Bajer, ale jakże praktyczny.

am2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD