Wolności, Sportowa i Budowlana do generalnego remontu

2020-11-23 14:34:30(ost. akt: 2020-11-23 14:37:08)

Autor zdjęcia: UM Działdowo

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców ul. Wolności, Sportowej i Budowlanej. W najbliższym czasie te ulice przejdą remont. Będzie nowy asfalt, chodniki i oświetlenie ledowe.
Zakres przebudowy jest bardzo szeroki, obejmuje on wymianę podbudowy, budowę i remont chodników.

— Jest to trasa, którą jeździ jedna z linii naszej komunikacji miejskiej. W trosce o pasażerów także o mieszkańców, którzy mieszkają na osiedlu Ogródki, podjęliśmy decyzję o tej przebudowie — mówi burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński. — Uporządkujemy wszystkie sprawy związane z pasem drogowym. Powstanie tutaj, zgodnie z naszą strategią, także oświetlenie energooszczędne, czyli oświetlenie ledowe.
Sieć wodociągowa już jest wymieniana

— Zapewne mieszkańcy zauważyli, że od dłuższego czasu nasza spółka miejska PGKiM również korzystając z okazji, wiedząc, że będzie remont, porządkuje swoje sprawy. PGKiM wymienia odcinki azbestowego wodociągu i przyłącza wodociągowe — mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński. — Będą również porządkowane sprawy kanalizacyjne. Będziemy wydawali decyzje nakazujące o przyłączaniu ostatnich zbiorników bezodpływowych, czyli ostatnich szamb, do kanalizacji.

Rok na zrealizowanie remontu

— Koszt inwestycji jest ogromny. Jest to kwota prawie 3,5 mln zł. Mamy na zrealizowanie tej inwestycji rok czasu.

Na osiedlu Ogródki planowane są kolejne inwestycje

— Jest to oczywiście pierwszy etap. Podobnie jak i w innych częściach miasta nie skończy się to na tej inwestycji. Osiedle Ogródki jest już starszym osiedlem, pomimo tego, że ma chodniki, to chodniki wymagają przełożenia – remontu — kontynuuje burmistrz Grzegorz Mrowiński. — Moim marzeniem jest częściowe, a może i w całości wymienienie starego oświetlenia na oświetlenie energooszczędne. Chciałbym, żeby mieszkańcy tego osiedla nie czuli się wykluczonymi mieszkańcami, a pełnowartościowymi obywatelami naszego miasta. A sam remont ulicy Sportowej to już duży ukłon w kierunku osób, które codziennie tą ulicą podążają do pracy, szkoły, przedszkoli. A to nie jest koniec inwestycji w tej części miasta.

Będzie jeszcze droższa inwestycja

— Remont ul. Wolności, ul. Sportowej i ul. Budowlanej nie będzie największą inwestycją, którą będziemy realizować w tym i przyszłym roku. Oczywiście tych inwestycji będzie dużo. Ta inwestycja spadła na drugie miejsce, ponieważ będziemy mieli jeszcze większą inwestycję – remont ulicy Młyńskiej i Wolności — kończy burmistrz.

UM Działdowo

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sidr #3011157 | 94.42.*.* 24 lis 2020 06:35

  Pan burmistrz zapomniał dodać że nie cała ul. Sportowa będzie remontowana

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Yyy #3011124 | 89.64.*.* 23 lis 2020 22:29

  Czy przewidziano tu sciezke rowerową? Jeśli tak to fantastycznie, jesli nie to dlaczego nie? Wszystkie miasta rozwijaja infrastrukture rowerowa...

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Pytanie #3010923 | 10.10.*.* 23 lis 2020 17:17

  Panie burmistrzu, czy jako ozdrowieniec po covid oddał Pan osocze

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)