Baner w rękach prokuratury

2020-11-23 13:05:52 (ost. akt: 2020-11-24 08:25:05)

Autor zdjęcia: archiwum GO

Sprawa baneru, który zawisł na Miejskim Domu Kultury w Olsztynie, trafiła do prokuratury. Zawiadomienie złożył Władysław Kałudziński, prezes Stowarzyszenia Pro Patria, który sam stawał przed sądem za malowanie farbą zabytku.
Nieoczekiwany zwrot w sprawie baneru, który zawisł na budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Teraz mają się nim zająć śledczy, a dokładnie wyjaśnić, kto go tam powiesił bez zezwolenia konserwatora zabytków. Siedziba MOK, zwana kamienicą Naujacka, jest bowiem zabytkiem.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu na budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie pojawił baner z napisem „Piekło kobiet” i błyskawicą, która jest symbolem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Wprawdzie baner wkrótce zniknął, to jednak nie zakończyło to sprawy.

Władysław Kałudziński, prezes Stowarzyszenia Represjonowanych w stanie wojennym Regionu Warmińsko-Mazurskiego Pro-Patria złożył do Prokuratury Okręgowej zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia w związku z wywieszeniem banera na zabytkowej kamienicy Naujacka bez zezwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków.

— Doszło do popełnienia czynu, który zgodnie z art. 118 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny — napisał w zawiadomieniu Władysław Kałudziński, dodając: — Według artykułów sprawcami wykroczenia byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Napis (baner) został wykonany za pieniądze publiczne będące w dyspozycji MOK w Olsztynie.

Do baneru i zawiadomienia w tej sprawie do prokuratury dyrektor MOK Mariusz Sieniewicz odniósł się na swoim profilu na Facebooku: „Obiecuję, będę aktywnie pomagał prokuratorowi. Chodzi o baner „Piekło kobiet” na budynku MOK. Już ja wykryję tych „sprawców”-pracowników! A kochanej „Debacie” i „Patrii” dziękuję, że strzegą porządku i pełnych więzień. Dzięki nim wiem, że kobieta wie, gdzie jej miejsce, a granice woli i cierpienia to czystej wody marksistowska polityka. Kultura nie może do życia się mieszać. To posłuszna pałuba. Bez oczu i języka”...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w poniedziałkowym (23 listopada) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. MOK czy MOP ?? #3011270 | 95.49.*.* 24 lis 2020 10:54

  to w końcu MOK czy MOP? - MIejski Osrodek Kultury czy Miejski Osrodek Polityczny??

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Antykomuna #3011245 | 37.109.*.* 24 lis 2020 10:08

  Skąd w tym Olsztynie tyłu zniewieściałych chłopców i komuchów???

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 3. kikinis #3011215 | 5.173.*.* 24 lis 2020 09:16

  Ludzie nic nie znaczący, nie posiadający istotnych walorów moralnych czy intelektualnych chwytają się prostych (aby nie powiedzieć prostackich) sposobów aby jakoś zaistnieć w przestrzeni publicznej. A, że w swych poczynaniach są co najwyżej śmieszni? No cóż w zaściankowej, parafialnej Polsce czasów pislamu, wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Czasy się zmieniają #3011099 | 83.5.*.* 23 lis 2020 21:58

   a Władek zawsze na czele

   odpowiedz na ten komentarz

  2. Gosciu #3011065 | 88.156.*.* 23 lis 2020 21:09

   Nie ma kasy na domy pomocy społecznej w Olsztynie a MOK funduje banery!!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (18)