Quantcast

Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Podążając za marzeniami, znalazła miłość

2020-11-22 15:45:11 (ost. akt: 2020-11-20 13:33:32)
Chang i Dawid

Chang i Dawid

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Chang pochodzi z Tajwanu, Dawid z Nidzicy. Poznali się w Irlandii. — Któregoś dnia wszedłem do restauracji i oniemiałem... za barem stała piękność. Od razu wywarła na mnie piorunujące wrażenie. W oku zapaliła się iskierka — wspomina Dawid.

Chang Yu Ju urodziła się w Tajwanie. Tam spędziła dzieciństwo, młodość, zdobyła wykształcenie. Jest nauczycielką języka angielskiego i chińskiego. Obecnie uczy tych języków online na platformie internetowej. — Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ mogę pracować z każdego zakątka świata. Potrzebuję tylko laptopa i dostępu do internetu. Udzielam głównie lekcji swoim rodakom, ale mam uczniów także z Europy i Stanów Zjednoczonych — mówi Chang, która dla celów związanych z pracą przyjęła pseudonim Jessica. — Od zawsze podobało mi się to imię. Jest ono dla Europejczyków łatwiejsze do wymówienia niż moje chińskie — wyjaśnia.

Chang biegle mówi językiem chińskim, który jest językiem urzędowym w Tajwanie, doskonale zna angielski, mówi także po japońsku i tajwańsku, którego nauczyła się w domu od babci i mamy. — Jest to język regionalny, tradycyjny, którego nie uczy się w szkole, ale większość rodziców dba o to, aby ich dzieci go znały. Są też mieszkańcy Tajwanu, którzy tej tradycji nie kultywują — wyjaśnia. Od momentu poznania Dawida, mówi trochę po polsku i ciągle się uczy języka polskiego. Potrafi powiedzieć m.in. mama, tata, babcia, rosół, bigos, lody, schabowy, pierogi. Z mężem porozumiewa się w języku angielskim.

[...]


Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w weekendowym (21-22 listopada) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. aha #3011464 | 79.189.*.* 24 lis 2020 15:53

  aha

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Alek #3010502 | 88.156.*.* 22 lis 2020 20:25

  mama, tata, babcia, zawsze pomoże , rosół na niedzielny obiad, bigos od czasu do czasu lody na deser. schabowy i pierogi w środy i czwarteki no i mamy cały tydzień.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dkn #3010450 | 5.173.*.* 22 lis 2020 18:07

  No i??

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz