Quantcast

Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Ziemia po pandemii

2020-11-24 07:00:00 (ost. akt: 2020-11-24 09:16:52)
Agata Kasprolewicz

Agata Kasprolewicz

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Wokół nas\\\ Jaki będzie świat po pandemii? Na pewno inny, jeżeli chodzi o relacje społeczne, gospodarkę. Na pewno jeszcze bardziej uzależnimy się od technologii? Ale czy to wszystko?

Może nie zabrzmi to najlepiej, ale tak to już jest, że kiedy jedni tracą, to inni zyskują. Tak też też jest i z wpływem koronawirusa na nasze życie, w każdym jego aspekcie. Koronawirus nas przestraszył i na pewno zmieni nasze nawyki i obyczaje. Przynajmniej na jakiś czas. Wirus mocno uderzył w turystykę, ale właściciele domków czy agroturystyki mieli w tym roku na Mazurach wyjątkowo udany sezon. Odosobnienie, kontakt z naturą stały się ważną i pożądaną wartością.

Czy koronawirus zmieni zatem także nasze nastawienie do natury? Czy zwolnienie ekspansywnej turystyki stanie się szansą dla ochrony ekosystemów? Czy dramatyczne doświadczenie koronawirusa jest szansą na nowe otwarcie dla obrońców świata zwierząt i świata naturalnego? Czy zakaz handlu dzikimi gatunkami zwierząt będzie trwałym kierunkiem zmian?

Takie pytania stawia i szuka na nie odpowiedzi Agata Kasprolewicz. To dziennikarka i reporterka przez wiele lat związana z Polskim Radiem. Dziś autorka podcastu Radio Antropocenu, a także wydawca i autorka materiałów dla podcastu Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka. Laureatka nagrody Grand Press za reportaż „Kenia. Wojna o trawę”, finalistka nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego „Szwecja – imigranci, kawa, kryminały”.

Agata Kasprolewicz spotka się z nami na Kongresie Przyszłości we wtorek 24 listopada o godzinie 14.30 na gazetaolsztynska.pl. I opowie nam, jaka powinna być ziemia po pandemii. Bo to przecież zależy od nas, a nie od koronawirusa.

Igor Hrywna

Program Kongresu Przyszłości: KLIKNIJ TUTAJ
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także