Policyjne podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur

2020-11-16 13:30:32 (ost. akt: 2020-11-16 13:23:31)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

W ciągu minionego weekendu (13-15 listopada) policjanci pracowali na miejscu 7 wypadków drogowych, w których 11 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali również 22 nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę, mimo wcześniej wypitego alkoholu.

Działdowo


Piątek trzynastego okazał się pechowy dla 38-latka z gminy Iłowo-Osada. Policjanci ruchu drogowego z Działdowa zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej w Iłowie, gdy ten kierował pojazdem marki Volvo. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a do tego miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę.
Teraz 38-latek za swoją głupotę odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Ełk


Wyjątkowym zlekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa wykazał się 59-latek. W minioną niedzielę mężczyzna po zmroku poruszał się środkiem drogi po trasie Ełk-Olecko bez żadnych elementów odblaskowych i ubrany na czarno. Odcinek marszu pieszego był nieoświetlony, a widoczność dodatkowo utrudniała mgła. Policjanci zostali o tym poinformowani przez kierowców, którzy bali się o jego życie, bo pieszy był praktycznie niewidoczny na drodze. Z uwagi na zagrożenie, jakie stwarzał 59-latek, policjanci zatrzymali go w komendzie. Mężczyzna odpowie za wykroczenia drogowe.

***

Również w niedzielę w Prostkach kierowca fiata uderzył w dwa znaki drogowe, potem porzucił swój pojazd na jezdni i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili do kogo należy pojazd. 30-letni kierowca został zatrzymany w swoim mieszkaniu. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również pasażera pojazdu, który także uciekł. Podobnie jak znajomy był nietrzeźwy. Mężczyznom podczas kolizji nic się nie stało. Obaj mieli jechać do sklepu monopolowego.

Kodeks karny z kierowanie w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i karę finansową.

Iława


Pierwszego z kierujących zatrzymali policjanci w piątek na jednej z ulic w Suszu. W trakcie czynności funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec gminy Susz kierował rowerem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie.

***

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego policjanci zatrzymali podczas pomiaru prędkości w Jędrychowie. Jak ustalili 23-latek jechał fiatem w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h. Mężczyzna za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Stracił również swoje prawo jazdy. Teraz będzie mógł odzyskać uprawnienia najwcześniej za 3 miesiące.

***

W gminie Kisielice policjanci zauważyli kierującego renaultem, który przekroczył podwójną linię ciągłą. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że 30-latek ma również aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w najbliższym czasie ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

***

W gminie Iława policjanci zatrzymali kierującego daewoo, który jechał za szybko. W trakcie czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienie 29-latka. Mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem oraz jechał nim mając 0,3 promila alkoholu w organizmie.

***

W niedzielę kilka minut przed godz. 22:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym w gminie Zalewo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 51-latek kierujący fordem nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, zjechał na przeciwległy pas, a następnie do przydrożnego rowu. Na szczęście jemu oraz pasażerowi nic poważnego się nie stało. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec Elbląga kierował samochodem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 51-latek oraz jego pasażer zostali zatrzymani w policyjnej celi.

Giżycko


W sobotę przed godz. 04:00 na jednej z głównych ulic Giżycka policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Honda. Badanie stanu trzeźwości 54-letniego mieszkańca Giżycka wykazało, że w wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila alkoholu. Kierowca wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, w związku z czym jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Za swoje zachowanie odpowie też przed sądem.

***

Tego samego dnia po godz. 10:00, dyżurny giżyckiej komendy został poinformowany, że w m. Wrony gm. Gizycko kierujący koparko-ładowarką uderzył w ogrodzenie i uszkodził płot, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci i zatrzymali 27-letniego kierowcę. Mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile.

Kierującym grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Kętrzyn


W sobotę około godz. 12:45. Oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ul. Sikorskiego w Kętrzynie gdzie na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona kobieta. We wskazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca nissanem kobieta na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła prawidłowo przechodzącą 55-letnią mieszkankę miasta. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Bartoszycach. Funkcjonariusze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali kierującej prawo jazdy.

***

Również w sobotę o godz. 17:30 policjanci kolejny raz spotkali się ze wzorowa postawą innych uczestników ruchu drogowego, którzy nie zawahali się zatrzymać nietrzeźwego kierującego. Kierowca jechał w stronę Bartoszyc. Nagle tuż za miejscowością Łankiejmy w gminie Korsze kierujący VW Transporterem zaczął wykonywać manewr zawracania czym zmusił innych uczestników ruchu do gwałtownego hamowania. Kierujący busem mężczyzna nagle przyśpieszył nie dostosowując prędkości do panujących warunków na drodze, przejechał przez rów, a następnie wjechał na pobliskie pole gdzie pojazd ugrzązł. Dwóch mężczyzn, którzy podróżowali tą trasą nie zawahali się i ujęli kierowcę. Od mężczyzny czuć było alkohol.

Na miejsce został wezwany patrol policji z Korsz. 28-letni kierowca VW, pochodzący z gminy Korsze miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i w ogóle nie posiadał uprawnień. Wkrótce mężczyzna stanie przed sadem.

Nidzica


Nidziccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek około godz. 16:30 na drodze W604 między Więckowem a Modłkami. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podróżujący samochodem osobowym marki Renault, 58-letni mieszkaniec gm. Nidzica, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku doznanych obrażeń kierujący został przewieziony do szpitala w Działdowie.

***

W niedzielę w godzinach przedpołudniowych policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego 4 rowerzystów. Badanie stanu trzeźwości każdego z nich wykazało, że wsiedli na swoje jednoślady będąc pod wpływem alkoholu. Zatrzymani do kontroli drogowej to 3 mieszkańcy gm. Nidzica i 1 mieszkaniec gm. Kozłowo w wieku od 47 do 63 lat. W trakcie badania stanu trzeźwości wykazało u każdego z nich od 04 do 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Za popełnione wykroczenia odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara aresztu, grzywny do 5000 zł oraz zakaz kierowania rowerem od 6 miesięcy do 3 lat.

Olecko


Do wypadku drogowego doszło w sobotę przed godz. 16:30 w Olecku na ul. Kościuszki. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, kierujący motocyklem marki Suzuki nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na podwyższonym przejściu dla pieszych stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. Jednośladem jechało dwóch mężczyzn. W wyniku upadku obaj doznali obrażeń i zostali przewiezienie do szpitali w Giżycku i Suwałkach.

Wstępne badania wykazały, że zarówno kierowca jak i jego pasażer był pijany. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku kierujący motocyklem odpowie przed sądem.

Pisz


W trakcie minionego weekendu policjanci w powiecie piskim wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich zatrzymali do kontroli drogowej w sobotę po godz. 7.00 na terenie gminy Ruciane - Nida. Kierujący samochodem marki Opel miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Popełnił zatem wykroczenie kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu za to kara aresztu lub grzywny.

***

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy po tym, jak stracił panowanie nad pojazdem marki Mercedes Benz i zjechał do przydrożnego rowu. Zdarzenie to miało miejsce w sobotę przed godz. 20.00 na Al. Turystów w Piszu. Mercedesem kierował 32-letni mieszkaniec Pisza. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 i utrata prawa jazdy na okres od 3 do 15 lat.

***

Podobne konsekwencje grożą 30-letniej mieszkance gminy Orzysz, która kierowała pojazdem marki VW Touran mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej w niedzielę po godz. 20.00. Trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

***

Uprawnienia do kierowania stracił także 44-letni mieszkaniec gminy Ełk kierujący pojazdem marki VW Polo. W niedzielę po godz. 15.00 jechał przez miejscowość Mikosze mając na liczniku 102 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym kierowca volkswagena ukarany został przez policjantów mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Szczytno


W sobotę około godz. 10:00 na ulicy Mazurskiej w miejscowości Spychowo, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Opel. Za kierownicą siedział 46-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego, a na miejscu pasażera 39-letnia właścicielka samochodu. Mundurowi zweryfikowali dane mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych i ustalili, że kierujący od 2006 roku posiada cofnięte uprawnienia do kierowania. W związku z podejrzeniem, że 49-latek popełnił przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację, celem poinformowania sądu o ujawnionych nieprawidłowościach.

***

Również w sobotę parę minut po godzinie 11:00 w miejscowości Grzegrzółki w gminie Pasym, policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Opel. Funkcjonariusze natychmiast zorientowali się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. 52-letni mieszkaniec gminy Pasym nie był w stanie sformułować logicznie zdania. Ponadto mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że „wydmuchał” blisko 1,5 promila. Mundurowi zweryfikowali również dane mężczyzny. Sprawdzenie to potwierdziło, że 52-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

***

Tego samego dnia około godz. 14:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Szczytno - Nidzica. Zgłaszający oświadczył, że doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów osobowych. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 21-letni kierowca pojazdu marki Audi, jadąc od miejscowości Jedwabno, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w Audi, którym kierował 75-letni mieszkaniec Myszyńca. W wyniku zderzenia 75-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Następnie samochód 21-letniego mieszkańca gminy Jedwabno zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Hyundaiem, którym podróżował 33-letni mieszkaniec Poznania wraz z 32-letnią pasażerką. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia. 75-latek oraz 70-letnia pasażerka Audi nie wymagali hospitalizacji. Natomiast 21-letni kierowca Audi wraz z 20-letnia pasażerka, mieszanką Szczytna, zostali przetransportowani do szpitala w Olsztynie, a kierowca i pasażerka Hyundaia do szpitala w Działdowie. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza, która zabezpieczyła ślady, wykonała oględziny pojazdów oraz przesłuchała świadków. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

***

W niedzielę tuż przed godziną 15:00 szczycieńscy policjanci zostali skierowani do miejscowości Piduń w gminie Jedwabno, gdzie według zgłoszenia doszło do bocznego wywrócenia się pojazdu marki Fiat Punto. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że 19-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego, jadąc od miejscowości Jedwabno, pokonała łuk drogi, po czym straciła panowanie nad pojazdem i wypadła z jezdni. Kobieta w chwili zdarzenia była trzeźwa. Podróżowała sama. Jak oświadczyła, na jezdnie wybiegła jej zwierzyna leśna. 19-latka została przetransportowana przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Szczytnie.

Źródło: KPP Działdowo, KPP Ełk, KPP Giżycko, KPP Iława, KPP Kętrzyn, KPP Nidzica, KPP Olecko, KPP Pisz, KPP Szczytno

***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl

Dla mojego zdrowia i innych noszę maseczkę uszyta przez grupę #PogromcyKoronawirusa Pozdrawiam Beata Jakubiak z Wójtowa
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Miron Sycz, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, który reprezentuje Zarząd Województwa w Wojewódzkim Sztabie Kryzysowym: Maseczka to wyraz szacunku wobec osoby spotkanej w sklepie czy na ulicy.
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

To My rodacy w Hamburgu
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Marlena Wysocka z Lubawy
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Aldona Wykowska, Olsztyn, sekretarka medyczna
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Mirosław Urbanowski z Nowego Miasta Lubawskiego, trener i działacz Nowomiejskiego Klubu Sportowego — W obecnej sytuacji maseczka na twarzy, to podstawa. W przestrzeni publicznej i nie tylko, z tym „gadżetem” się nie rozstaję, tym bardziej że codziennie spotykam na swojej drodze sporo osób. Epidemia wymusza na nas dyscyplinę noszenia maseczek i zachowania dystansu. Do tego szczerze namawiam.
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Sławomir Staszak, Szczytno: Maseczka ochronna jak sama nazwa wskazuje powinna chronić, ale oczywiście przy odpowiednim stosowaniu. Lepiej się zabezpieczać niż później chorować i płakać. Może nie jest to 100-procentowa ochrona, ale zawsze zmniejsza ryzyko. Gdyby wszyscy stosowali się do wytycznych, nosili maseczki, dezynfekowali ręce pewnie wirus nie rozprzestrzeniłby się tak bardzo. Zakładając maseczkę chronię nie tylko siebie ale i innych.
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Tomasz Białkowski, pisarz z Olsztyna: "Według mnie noszenie maseczek to kwestia zwykłej ludzkiej przyzwoitości".
Fot. Zbigniew Woźniak
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Maciek Pietrzak z Bartoszyc z kolegą
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Lody w Samascott Market, Kinderhook, NY.
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Tomasz Głażewski, radny miasta Olsztyna Noszę. By chronić innych i siebie
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Norbert Gierczak, Kolno
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Wojciech Wyza, projektant z Olsztyna: Noszę maseczkę, ponieważ chcę, by ludzie wokół mnie czuli się pewniej w tych trudnych czasach.
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Zbigniew Staniszewski, olsztyński mistrz Europy strefy centralnej w rallycrossie - Maski i higiena sanitarna są konieczne i nieodzowne. W mojej firmie i w zespole rallycrossowym maseczki nosimy nieustannie już od marca.
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Małgorzata Jackiewicz-Garniec Kierownik Muzeum Warmińskiego w Lidzbarku Warmińskim, autorka książki „Pałace i Dwory dawnych Prus Wschodnich” — Nosze maseczkę, bo dbam o siebie i ludzi wokół, i wiem, że ten dziwny czas minie.
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Pracujemy w maskach i czekamy na zamaskowanych czytelników :) Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Olsztynie
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Agnieszka Skrycka, wokalistka: Noszę maseczkę, bo chcę, żeby było normalnie, chcę grać koncerty
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Wojciech Żaliński, siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn - Niestety, nie udało mi się uciec przed koronawirusem. Zróbcie wszystko, by w waszym przypadku było inaczej. Respektujcie zasady, stosujcie się do restrykcji i dbajcie o siebie. COVID to nie żart!
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Przemysław Opalach, bokser: Noszę maseczkę, bo nie chcę nikogo zarazić. Samego siebie też nie!
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Jacek Drążkowski, astronom, nauczyciel z Lidzbarka Warmińskiego — Noszę maseczkę, ponieważ jestem nauczycielem i w ten sposób daję dobry przykład uczniom
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Marcin Malewski, piłkarz ręczny Warmii Energi Olsztyn: Bądźmy odpowiedzialni i nośmy maseczki! W ten sposób dbamy o siebie, naszych najbliższych oraz o tych wszystkich, z którymi się spotykamy. Myjcie ręce i zachowujcie dystans. Razem uda się nam przetrwać ten trudny czas.
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Maciej Brzoska, aktor filmowy, serialowy i teatralny: Noszę maseczkę, bo dbam o siebie i innych
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Marta Andrzejczyk, olsztyńska wokalistka i aktorka Białego Teatru: Chodzę w maseczce, bo tak trzeba, bo takie mamy obostrzenia. Ale zakrywam też nos i usta, bo chcę chronić osoby starsze. W tym moją mamę. Noszę maseczkę też dla lepszego samopoczucia. Nie wnikam w medyczne sprawy, bo się na nich nie znam. Ale gdy ją mam, myję ręce i trzymam dystans, czuję się bezpieczniej.
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Andrzej Kuber, uczestnik finału II edycji programu Ninja Warrior Polska: W tych trudnych czasach nadal ważne jest, by realizować marzenia oraz walczyć o lepsze jutro, ale należy robić to odpowiedzialnie i z głową. Dbać o swoje zdrowie i zdrowie najbliższych.
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Krzysztof Zakręta z Iławy: W czasach Covid-19 noszę maseczkę, myję i dezynfekuję ręce bo szanuję Ciebie, bo jesteście dla mnie ważni. Do zobaczenia.
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Radosław Skrodzki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku — Noszę maseczkę, bo chronię nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych, abyśmy jak najszybciej mogli wrócić do normalnego życia.
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Adrian Durma, Elbląg, sportowiec
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Anna Wasilewska, Poseł RP Potrzebna nam samodyscyplina...nośmy maseczki, zachowujmy dystans, dezynfekujmy ręce. Moja maseczka ochroni Ciebie, Twoja ochroni mnie. Dbajcie o siebie, swoich bliskich i wszystkich wokół. Przez wspólne działania możemy skrócić ten bardzo trudny czas pandemii.
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Agnieszka Romanowska, pielęgniarka, Bisztynek
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Pozdrawienia z podròży PKP IC. Violetta Pliszka i Samuel
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Monika Zuber, pastor Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego (parafia Ełk)
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Marcin Horczak Lidzbark Warmiński Zakryj nos i usta.. to nic nie kosztuje, ani nie boli.. a dzięki tej prostej rzeczy chronisz siebie i innych
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE SWOJE I SPOŁECZNOŚCI WARMII I MAZUR - TO NASZ PRIORYTET NA CZAS PANDEMII! Nie dajmy się zarazie! Zachowywanie zasad sanitarnych jest szczególnie ważne. Zakładajmy maseczki, unikajmy skupisk ludzkich, zachowujmy higienę, myjmy ręce, nie dotykajmy nimi oczu, ust i nosa. Apelujemy o ostrożność i rozsądek! Z wyrazami szacunku, Paulina Kucińska, Rzecznik Prasowy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej "TERYTORIALSI - zawsze gotowi, zawsze blisko"
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik i osoba czynnie uprawiajaca sport. — Obecna sytuacja epidemiczna zobowiązuje każdego z nas do noszenia maseczek i zachowania dystansu. Trzeba chronić siebie i innych przed koronawirusem, a przecież wszyscy chcemy być zdrowi i musimy normalnie funkcjonować. Zalecam zachowywanie tych zasad dla bezpieczeństwa swojego i innych. Nie zapominajmy o maseczkach, ja noszę ją codziennie. ul
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Dawid Dziarkowski, aktor Noszę maskę, bo moja przyjaciółka straciła w ciągu trzech dni tatę i dziadka z powodu Covid-19. Nie chcę przyczyniać się do rozprzestrzeniania wirusa. Po kilku bezpośrednich relacjach osób, które miały kontakt z koronawirusem, wierzę im, a nie youtuberom głoszącym hasła o rzekomej "plandemii"
Fot. Archiwum prywatne
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Bartłomiej Huszcza 22 lata, uczeń w Policealnym Studium Zawodowym
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Małgorzata Firkowska, Olsztyn
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Paulina Brodowska, Wydminy
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Maciej Brzoska, aktor filmowy, serialowy i teatralny: Noszę maseczkę, bo dbam o siebie i innych
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Grzegorz Witkowski, artysta-rzemieślnik z Olsztyna
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Proszę Was nośmy maseczki ale róbmy to w prawidłowy sposób. Zakrywajmy USTA I NOS. Pozdrawiam Iwona Dobre Miasto
Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dlaczego nie ma #3007502 | 164.126.*.* 17 lis 2020 08:23

    policji na drogach ? ! aaa już wiem, ganiają bancie bez masek !!!!! i pilnują Kaczorro !!! a na drogach bandyctwo

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. dlaczego nie ma #3007147 | 81.190.*.* 16 lis 2020 14:07

    kontroli trzezwosci? np. trzezwy poranek, masa jezdzi na kacu, jeszcze pijanych, wieczory w piatek i sobote, wyeliminowac potencjalnych pijanych mordercow za kierownica

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.