Prezydent Andrzej Duda przeciw "Piątce dla zwierząt"

2020-11-16 08:31:55(ost. akt: 2020-11-16 08:37:21)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zdaniem posła PSL z Warmii i Mazur Zbigniewa Ziejewskiego deklaracja prezydenta, to krok w dobrym kierunku, oczekiwanym przez rolników.
Prezydent Polski Andrzej Duda zapowiedział, że nie dopuści do wejścia w życie ustawy i przepisów wynikających z tzw. "Piątki dla zwierząt". Zdaniem najważniejszej w Polsce osoby nie było ani jednego środowiska rolniczego w ostatnich tygodniach, czy to polskich rolników, czy przetwórców, czy związkowców, czy innej grupy, która pozytywnie oceniała tę ustawę.
— Zrobię wszystko, żeby nie dopuścić tej ustawy w życie i tych przepisów. Ci ludzie głosowali na mnie w zaufaniu, że będę dbał o polską wieś i polskie rolnictwo. Ich interesy przekładają się na interesy konsumentów, bo oni produkują żywność w Polsce — zadeklarował prezydent.

Deklaracja Prezydenta Andrzeja Dudy jest kluczowa, bo żadna ustawa nie może wejść w życie, jeśli zawetuje ją prezydent, a jego veto nie zostanie przełamana większością kwalifikowaną 3/5 głosów w obecności minimum połowy ustawowej liczby posłów. W tej chwili budząca protesty środowisk rolniczych ustawa jest w tzw. zamrażarce sejmowej, a rządząca koalicja już zapowiada nowy, wycofujący się z części zapisanych w "Piątce dla zwierząt" projekt. Jednak środowiska rolnicze zarzucają rządowi i kierowanemu przez nowego ministra rolnictwa resortowi brak konsultacji z ich środowiskami.

Zdaniem posła PSL z Warmii i Mazur Zbigniewa Ziejewskiego deklaracja prezydenta, to oczekiwany przez rolników krok w dobrym kierunku. Jednak jego zdaniem głos prezydenta Andrzeja Dudy jest w dużym stopniu spóźniony i nadal nie zapewnia przeprowadzenia tak bardzo oczekiwanych przez środowiska rolnicze konsultacji.
— Dla rolników to być, albo nie być. Tu nie może być mowy o działaniu na wyczucie. Ważą się losy polskiego rolnictwa. Protesty dały pewien skutek, ale trzeba z rolnikami rozmawiać, a nie decydować nad ich głowami — mówi poseł Zbigniew Ziejewski. — Mam nadzieję, że pan prezydent dotrzyma słowa — dodaje parlamentarzysta.

SK

***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A tak naprawde #3009832 | 91.233.*.* 21 lis 2020 10:43

  po co wogole byo zaczynac taki temat jak "piatka dla zwirząt" czy aborcja . Przecież to tak naprawdę te tematy za bardzo ważne nie są a wywolaly tyle emocji. Nie ma już wazniejszych sprawdla Sejmu i prezydenta.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. kB #3007521 | 5.172.*.* 17 lis 2020 08:41

  Ojej, mamy Prezydenta???? A myślałem, że Andrzej na nartach...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. A lubisz #3007511 | 91.233.*.* 17 lis 2020 08:30

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. A kubisz wpieprać szynkę na sniadanie?Nie wiesz przypadkiem ze tez tam trzeba poderznąc gardła dla zwierzątka -świnki żeby taki przysmak stal na stole. ? Czym zwierzatko futerkowe lepsze pod swinki. Szczur takze jak zje trutkę to cirpi bardzo nawet dwa tygodnie bo to tak inteligentne zwierze że szybkodziałjącej do pysk nie weźmie. Chciałbyś moze uniknąc cierpienia szczurów i zyc w zaszczurzonym miescie. Przestancie chrzanic glupoty .Po to jest hodowla zeby zwierzeta zabijac i pozytkowac dla ludzi.Zajmij się lepiej jakąś pomocą dla cierpiących ludzi anie zawracaj głowy na forum cierpieniem zwierzątek.Do reszty już ten swiat zdurniał.

 4. Polak Patriota #3007439 | 5.173.*.* 17 lis 2020 03:08

  Jezeli Prezydent zawetuje tz 5 dla zwierząt to znaczy ,że ulegl lobby zachodnich koncernów, ktorzy czerpią potężne zyski z cierpień zwierząt chowanych ( nie hodowanych) na wielkopowierzchniowych fermach, ktorych właścicielami w wiekszosci są obcokrajowcy a Polacy tam są tylko pachołkami. Nie.można również stawiać zysków ze sprzedaży " mięsa rytualnego" z cierpieniem zwierząt, którym na żywca podcina się gardla. Bardzo sie obawiam czy brak empatii do " naszych mniejszych braci" nie wskazuje brak jej również do ludzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 5. Do naziolka #3007288 | 91.233.*.* 16 lis 2020 17:46

  Do naziolka podpisującego się na Forum jako "Patriota"(uchowaj Boze Polskę przed takimi) Szkoda ze nie zyje marszalek Pilsudski. On takim jak Ty "patriotom" z ONR zapewniał swietne wczasy w Berezia Kartuskiej. Należalo sie im to z całego serca.

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (32)